HaberlerÖğrencilerden, şiir gecesi

Öğrencilerden, şiir gecesi

Özel Samsun Fen Bilimleri Okulları'nın şiir dinletisi büyük beğeni topladı. Öğrenciler, usta şairlerin şiirlerini seslendirerek, harika bir şiir dinletisine imza attı

Öğrencilerden, şiir gecesi

Samsun Fen Bilimleri Okulları, öğrencilerine, çocuk yaşta şiir ve edebiyat sevgisini aşılamak ve bu konuda farkındalık yaratmak için şiir dinletileri sunmaya devam ediyor. Özel Samsun Fen Bilimleri Okulları’nın 6. sınıf öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu şiir dinletisinde Nazım Hikmet'ten Can Yücel'e, Aşık Veysel'den Sabahattin Ali'ye ve daha nice usta şairlerin şiirleri okundu. Öğrenciler, harika bir şiir dinletisine imza attı.

DANSLARLA RENKLENDİ

49 kişilik dev bir öğrenci kadrosunun Türkçe Öğretmeni Gamze Öcal’la birlikte yoğun çalışmalar sonucu, Fen Bilimleri Okulları Konferans Salonu’nda ortaya koydukları şiir dinletisi, keman ve piyano eşliğinde canlı müzik performansları; tiyatro, vals ve modern dans gösteriyle renklendi.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Şiir dinletisinde Can Yücel, Orhan Veli Kanık, Nazım Hikmet, Ceman Süreyya, Attila İlhan, Orhan Seyfi Orhon ve Cahit Külebi gibi birçok şairin şiirleri öğrenciler tarafından ustalıkla okundu. İzleyenlerin dakikalarca ayakta alkışladığı gösteri, zaman zaman oldukça duygusal anlar yaşattı ve yoğun beğeni aldı.

 

SIRADAKİ HABER
}