Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Fındık: Fındık üreticisinin yüzü gülecek

Fındık: Samsun Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü, TMO'nun fındık fiyatlarındaki dalgalanmaların önüne geçebilmek için müdehale alımı yapmasının fındık üreticisinin yüzünü güldüreceğini söyledi

Fındık: Fındık üreticisinin yüzü gülecek

Fıdık: Samsun Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin 9.5 liraya kadar gerileyen fındık fiyatlarının daha fazla düşmemesi için müdahale alımı kararını olumlu bulduklarını söyledi.

FINDIK FİYATI YÜKSELECEK

Alım kararının geç olmasına rağmen fındık üreticisini sevindirecek bir adım olacağını söyleyen Tütüncü, ''Fındık üreten çiftçiyi sevindirecek bir alım olacak. Bu zamana kadar müdehale edilmesi lazımdı. Geç kalınsa da çiftçimizin yüzü gülecek. Çiftçinin elinde şu anda 2015 ve 2016 yılından 200 bin tona yakın fındık var. Fiyatlar düşük diye inat ettiler satmadılar. Şimdi TMO'nun verdiği bu müjdeli haber bile piyasaları çok etkileyecek. Çünkü yakın zamanda ihracatçı da alıma geçecek. Böylece bu haber fiyatı da yükseltecek. Şu anda fındığın kilosu 9.5-10 lira arasında. TMO bölge müdürleri şu anda Karadeniz'de toplantılar gerçekleştiriyorlar. Ziraat Odaları'ndan görüş alıyorlar. Henüz ne kadarlık bir fındık alımı yapılacağı açıklanmadı. Bir rapor hazırlanacak ve ardından alımlar başlanacak'' ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Issiar Dia, Evkur Yeni Malatyasporda

1 Issiar Dia, Evkur Yeni Malatyaspor'da

Polis memuru yanlışlıkla kendini vurdu

2 Polis memuru yanlışlıkla kendini vurdu

Tirede oluşan sel Baskınının Yaraları Sarılıyor

3 Tire'de oluşan sel Baskınının Yaraları Sarılıyor

Hararet yapan otomobil ölüme neden oldu

4 Hararet yapan otomobil ölüme neden oldu


SIRADAKİ HABER