HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da Iraklılara meydan dayağı

Samsun'da Iraklılara meydan dayağı - Samsun Haberleri

Samsun'da küçük yaşta Türk çocuklarının Iraklı gençler tarafından darp edilmesi üzerine çıkan kavgada, 2 kişi yaralandı

Samsun'da Iraklılara meydan dayağı

Samsun Haber | Samsun'da küçük yaşta Türk çocuklarını sokak arasında darp eden Iraklı gençler, Türk vatandaşların saldırısına uğradı. Bir restoranta sığınan 2 Iraklı fena halde darp edildi.

19 Mayıs Mahallesi'nde gece saatlerinde meydana gelen olayda, iddialara göre küçük yaşta 2 Türk çocuk, Iraklı gençler tarafından darp edildi. Ardından çocukların yardımına koşan mahalle esnafı ve Türk gençler, eli sopalı Iraklı gençleri Anıt Park içinde yakaladı. Kaçmaya çalışan grup içinden 2 Iraklı genç Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan bir restorana sığındı. Bu sırada restoran önünde toplanan öfkeli Türk vatandaşları, içerde bulunan 2 Iraklı genci fena halde darp etti. Restorandan kaçarak uzaklaşan Iraklı gençler kendi imkanları ile Gazi Devlet Hastanesi'ne giderek şikayetçi oldu.

MAHALLEYİ ELE GEÇİRDİLER

Çevredeki vatandaşların tepkisini çeken olay hakkında konuşan mahalle esnafı Kerim Özgür, "Memleketlerinden kaçıp buraya gelmişler, birde Türk çocuklarını dövmeye kalkıyorlar. Mahalleyi ele geçirdiler, her yerde dükkanları var evleri var. Kendi derdimiz yetmiyor gibi birde bunlarla uğraşıyoruz" dedi.  Samsun Emniyet Müdürlüğü ekiplerince olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}