HaberlerSamsunspor HaberleriSamsunspor'da ilk adımlar atıldı

Samsunspor'da ilk adımlar atıldı - Samsunspor Haberleri

Samsunspor'un şirketleşmesi konusunda Başkan İsmail Uyanık ve işadamı Yüksel Yıldırım'ın görüşmelerini hızlandırdığı, federasyon nezdinde de ilk adımların atıldığı öğrenildi. 2-3 hafta sonra kulübün resmen şirketleşmesi bekleniyor

Samsunspor'da ilk adımlar atıldı

FUTBOL ŞUBE ŞİRKETLEŞECEK

Samsunspor'un yaptığı Olağanüstü Genel Kurul'da  İsmail Uyanık başkanlığa seçilirken, kongre üyeleri kulübün şirketleşmesi konusunda yönetime tam yetki vermişti. Başkan Uyanık'ın bu konuda finansman olarak Yıldırım Holding İcra Kurulu Başkanı ve CEO'su Yüksel Yıldırım'dan destek aldığı biliyor. Samsunspor Kulübü'nün futbol şubesinin şirketleştirilip  Samsunspor A.Ş.'ye devredilmesi konusunda ikili görüşmelerini hızlandırırken, bu konuda bir ekip de kuruldu.

ŞİRKET YÖNETİMİNDE KİMLER OLACAK?

Şirketleşme konusunda kurulan ekip Türkiye Futbol Federasyonu'yla da görüşerek hem yol haritasını belirledi hem de ilk adımları atmış oldu. Şirket yönetiminde, dernek yönetiminde Başkan İsmail Uyanık, Tarık Darende ve Suat Çakır'ın da olacağı öğrenildi. Yine Yüksel Yıldırım'ın işaret edeceği bazı isimlerle, İsmail Uyanık kanadından da bir kaç kişinin şirket yönetimine alınacağı belirtildi. Kulübün Samsunspor A.Ş. adıyla 2-3 hafta içerisinde resmen şirketleşmesi bekleniyor.

SIRADAKİ HABER
}