HaberlerSamsun HaberleriBaşkan Şahin: 'Hemşehrilerimiz bizim gücümüz'

Başkan Şahin: 'Hemşehrilerimiz bizim gücümüz' - Samsun Haberleri

İstanbul'da yaşayan Samsunlularla bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, 'Gurbetteki hemşehrilerimiz, bizim için önemli bir güç kaynağı ve ayrılmaz parçamız' dedi.

Başkan Şahin: 'Hemşehrilerimiz bizim gücümüz'

Samsun  Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin bir dizi temasta bulunmak için gittiği İstanbul’da Samsunlu hemşehrileri ile buluştu, iftar ve sahur programlarına iştirak etti. Başkan Şahin, İstanbul ziyaretinde her yıl İstanbul Bafra Dernekler Federasyonu’na bağlı İstanbul Bayrampaşa Bafralılar Derneği ve İstanbul Bafraspor tarafından düzenlenen geleneksel iftar yemeği programına katıldı.

BİRBİRİMİZE BAĞLIYIZ

Programda konuşan Başkan Şahin, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, “Biz Samsunlular ülkenin ya da dünyanın neresinde olursak olalım güçlü bir hemşehrilik bağı ile birbirimize bağlıyız. Gurbetteki hemşehrilerimiz, bizim için önemli bir güç kaynağı ve ayrılmaz parçamız. Farklı sivil toplum kuruluşları altında toplanan ve hem kentimize hem de hemşehrilerimize moral ve güç veren, her konuda destek olmaya gayret eden bu değerli hemşehrilerime teşekkürü bir borç biliyorum” diye konuştu.

ŞAHİN’DEN ZİYARETLER

Başkan Şahin ve beraberindekiler iftar yemeğinin ardından, İstanbul Alaçamlılar Derneği Başkanı Mustafa Elibol ve yönetim kurulunu ziyaret etti. Daha sonra Bağcılar Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu ramazan etkinliklerine Başkan Şahin ve beraberindekiler, ramazan sokağında stant açan İstanbul Samsun Salıpazarlılar Derneği Başkanı Hasan Keskin ve yönetimini ziyaret etti.

BERABERLİK MESAJI

ASTAŞ HOLDİNG Kaya Aşcı ve Başkan Şahin yaptıkları konuşmalarda birlik ve beraberlikten söz etti, Samsun ve bölgesi için el ele verilmesi gerektiğini belirtti. Şahin daha sonra İstanbul Zeytinburnu Tüm Samsunlular Derneği’ni ziyaret etti. Burada da büyük ilgi ile karşılanan, Dernek Genel Başkanı Davut Genç, dernek üyeleri ve vatandaşlarla sohbet eden Başkan Şahin, son olarak Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Mustafa Demir, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlarla birlikte sahur yaptı.

SIRADAKİ HABER
}