HaberlerYeni Bakış mezunlarını gururla uğurladı

Yeni Bakış mezunlarını gururla uğurladı

Samsun Özel Yeni Bakış Temel Lisesi, düzenlediği muhteşem bir törenle mezunlarını verdi.

Yeni Bakış mezunlarını gururla uğurladı

Samsun Özel Yeni Bakış Temel Lisesi, Atakum Büyük Şehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde düzenlenen törenle 2017-2018 eğitim-öğretim yılı mezunlarını uğurladı. Öğretmen, veli ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilen kep atma töreninde oldukça coşkulu anlar yaşandı. Törende konuşma yapan Okul Müdürü Ulviye Taç, başarılı bir yıl geçirdiklerini belirterek, başarılarının artarak devam edeceğini söyledi.

GURURLUYUZ

Öğrencilerle gurur duyduklarını dile getiren Taç,“2018 mezunları sizleri hiç unutmayacağız. Kendinize doğru hedefler koyun ve inanın. Başarı, inanmaktan ve çalışmaktan geçer. Tüm öğretmenlerin ve ailelerin emeklerini boşa çıkarmayacağınıza inanıyorum. Gittiğiniz her yerde ışık olun aydınlatın, güneş olun ısıtın, her yere barış ve kardeşlik götürün. Yüreğinizden sevgiyi hiç eksik etmeyin. Anneler, babalar, yakında ayrılacağınız çocuklarınızla övünün, gururlanın, onlara sıkıca sarılın. Böyle gençler yetiştirdiğiniz için sizleri kutluyorum” dedi.

Yeni Bakış Temel Lisesi Kurucularından Ahmet Sümbül, yıllardır gerçekleştirmekte oldukları disiplinli öğretim programı sayesinde her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerinden yüksek başarı beklediğini ifade ederek, emek veren tüm öğretmenlerine teşekkürlerini sundu. Sümbül, bundan sonraki yıllarda çalışmalarının daha da verimli bir şekilde devam edeceğini belirtti.

KEP COŞKUSU

Törende 2018 yılı mezunları ‘bayrak’ ve ‘okul flamasını’11. sınıflara devretti. Daha sonra tüm öğrencilere başarı belgeleri verildi. Okulun 1. 2. ve 3.’sü olan öğrencilere, kurucular tarafından plaket takdim edildi. Okul birincisi Bengüsu Yılmaz, yaptığı duygusal konuşmayla tüm konukları hüzünlendirdi. Öğrencilerin sevilen şarkılarından oluşan konser ile devam edilen programda, konuklar keyifli anlar yaşadı. Törenin en heyecanlı anı ise mezunların ant içerek keplerini havaya atma sırasında yaşandı.

YENİ BAKIŞ AİLESİ

Törenden sonra toplu fotoğraf çektiren öğrenciler ve veliler; okul kurucuları Eyüp Baş, Ahmet Sümbül, Hakan Çalışkan, Güşan Çağlar, İlhan Yeter ve tüm öğretmenlere, emeklerinden dolayı alkışlarla sevgi gösterisinde bulundu.

MORAL DEPOLADILAR

Mezuniyet balosunu Serra Otel’de yapan 12. sınıf öğrencileri, keyiflerince eğlenerek moral depoladılar.

Mehtap YILDIZ

SIRADAKİ HABER
}