HaberlerSamsun HaberleriSamsun'un o ilçesinde ilk ameliyat yapıldı

Samsun'un o ilçesinde ilk ameliyat yapıldı - Samsun Haberleri

Alaçam Devlet Hastanesi'nde genel anestezi altında yapılan ilk ameliyat Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Emir Fatih Kaya ve Anestezi Uzmanı Turhan Kara tarafından gerçekleştirildi.

Samsun'un o ilçesinde ilk ameliyat yapıldı

Ameliyat hakkında bilgi veren Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Emir Fatih Kaya, 63 yaşındaki hasta Durmuş Türkmenoğlu’nun 28 Mayıs tarihinde karın ağrısı şikayetiyle kendilerine başvurduğunu ve yapılan tetkiklerin ardından ameliyat kararı aldıklarını söyledi. Genel anestezi altında yapılan ilk ameliyatı gerçekleştirdiklerini kaydeden Kaya, hastanın kısa sürede taburcu edildiğini dile getirdi.

ÖNEMLİ BİR MERKEZ

Yapılan ameliyat ve Alaçam Devlet Hastanesi’nde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Samsun İl Sağlık Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, “Alaçam Devlet Hastanesi’nde bugüne kadar lokal anestezi altında, hastalarımızı uyutmadan cerrahi operasyonları gerçekleştiriyorduk. Daha büyük operasyonlar için hastalarımız Bafra Devlet Hastanesi’ne gidiyordu. Ameliyathanemizde yapılan yeni düzenlemelerden sonra artık Alaçam İlçemizde de genel anesteziyle ameliyatlar yapılmaya başlanmış oldu. Böylece hastalarımız artık genel anestezi altında yapılacak ameliyatları için Bafra ya da merkezde bulunan hastanelere gitmeden, kendi ilçelerinde kendi hastanelerinde bu hizmeti alabilecek. Önümüzdeki günlerde de son dönem hastalarımızın tedavi ve bakımı için palyatif bakım merkezi açacağız. Haziran sonu hizmete girmesini planladığımız palyatif bakım merkezimiz de durumu daha ağır hastalarımızın başka ilçelere ya da merkeze gitmesinin önüne geçecek önemli bir merkez olacak” dedi.

SIRADAKİ HABER
}