HaberlerKocaeli HaberleriBaşkan Köşker şehit ve gazi ailelerini ağırladı

Başkan Köşker şehit ve gazi ailelerini ağırladı - Kocaeli Haberleri

KOCAELİ(İHA) – Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, ilçede yaşayan şehit ve gazi yakınlarını Eskihisar Macera ve Aksiyon Parkı'nda düzenlenen iftar yemeğinde ağırladı.

Başkan Köşker şehit ve gazi ailelerini ağırladı

Gebze Belediyesi tarafından Gebze genelindeki şehit yakınları, gaziler, öksüz ve yetim çocuklar düzenlenen iftar programında bir araya geldi. Eskihisar Macera ve Aksiyon Parkı'nda gerçekleşen iftar programına ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, eşi Ragibe Köşker, belediye başkan yardımcıları Engin Güzel, Nilay Ayran, Sadık Albayrak, belediye meclis üyeleri ve davetli şehit yakınları, gaziler ve öksüz yetim çocuklar katıldı.
İftar öncesi masaları birer birer gezen ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, misafirlerle ayrı ayrı ilgilendi, sohbet etti. Misafirlerin ramazan aylarını kutlayan Başkan Köşker misafirlerle birlikte bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.
İftar öncesi kısa bir selamlama konuşması yapan ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 'Burası güzel bir aile sofrası, kardeşlik sofrası birlik ve beraberlik sofrası, maneviyatın en güçlü olduğu sofralardan biri. Rabbimin ölmez dediği şehitlerimizin de var olduğu bir mekan şu anda burası. Bugün burada hepimiz aynı duyguları birlikte paylaşıyoruz. Şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyoruz ve gazilerimize Allah'tan acil şifalar diliyoruz. Bizim için şehitlik mertebesi çok kutsal bir mertebe. Biz şehadet şerbetini içmek için silahların karşısına çıkmış bir milletiz' dedi.
Başkan Köşker'in konuşmasının ardından konuklar Kur'an tilavetinin ardından oruçlarını açtı. İftar sonrası Gebze İlçe Müftüsü Orhan Örnek tarafından dua yapıldı. İftar programında çocuklar da unutulmadı. İftar sonrası çocuklar için hazırlanan özel gösteriler gerçekleşti. Özellikle karagöz ve Hacivat gösterisini çocuklar büyük bir ilgi ile izledi. İftar programında çocuklar için özel ikramlar da bulunuldu.

SIRADAKİ HABER
}