HaberlerEskişehir HaberleriDünden bugüne Eskişehir

Dünden bugüne Eskişehir - Eskişehir Haberleri

Tepebaşı Belediyesi, 2013 yılında 'Dünden Bugüne Eskişehir'deki 14 İşletmenin Öyküsü' kitabının ardından, kent belleğine katkı sağlamaya devam ediyor.

Dünden bugüne Eskişehir

Prof. Dr. Nazmi Kozak tarafından Tepebaşı Belediyesi'nin destekleri ile hazırlanan Dünden Bugüne Eskişehir ve Yöresindeki 16 Etkinliğin Öyküsü kitabının tanıtımı gerçekleştirildi. Tanıtım toplantısına editör yazar Kozak'ın yanı sıra bölüm yazarları ve kitapseverler katıldı. Burada bir konuşma yapan Kozak, kitabın hazır hale gelmesinden dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederek, 'Kitabın tanıtımı için burada bulunuyoruz. Bu Eskişehir ve yöresindeki 16 etkinliğin öyküsü. Baktığımız zaman Eskişehir'de birçok etkinlik var, özel günler var. Gerek Eskişehir kamuoyu tarafından gerekse Eskişehir dışından pek fazla bilinmiyor. Bununla ilgili bir farkındalık oluşturalım diye başladık. Bunun dışında bir sözlü tarih olarak gerçekleştirilen bu çalışmaların, gelecek kuşaklara aktarılmasına katkımız olabilir mi diye düşündük ve bu düşünceler doğrultusunda da bu çalışmaları oluşturduk. Umarım istediğimiz şekilde bir kitap olmuştur' diye konuştu.
Ardından Tepebaşı Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Neslihan Özcan, Belediye Başkanı Ahmet Ataç adına Prof. Dr. Nazmi Kozak'a teşekkür ederek çiçek takdim etti.

SIRADAKİ HABER
}