HaberlerKADEM'de gençlik iftarı

KADEM'de gençlik iftarı

KADEM Samsun Temsilciliği tarafından dernek bahçesinde gençlik iftarı düzenlendi

KADEM'de gençlik iftarı

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Samsun Temsilciliği tarafından iftar programı düzenlendi. KADEM Samsun Gençlik Komisyonu, Gençlik Topluluğu, aralarında Genç İHH, Genç Kızılay, Uluslararası Öğrenci Derneği’nden öğrenciler ve diğer gençlik STK temsilci ve üyelerinin katıldığı programda birliktelik vurgusu yapıldı.

SÖYLEŞİ YAPILDI

İftar programında Kadem Gençlik Komisyonu ve OMÜ Kadem Gençlik Topluluğu geçen yıl haziran ayında görevi başında şehit edilen Şehit Aybüke öğretmeni ve tüm şehitleri anma programı da düzenlendi. KADEM Samsun İl Temsilcisi Meral Kıvırcı, OMÜ İlahiyat Fakültesi Tefsir ABD Öğretim Üyesi Doç. Dr. Recep Demir ile Ramazanın Fazileti, “Oruç, Şehitlik ve Şehadet” konularında bir söyleşi gerçekleştirdi. Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam eden iftar programında çay sohbetinde KADEM Gençlik Komisyonu Başkan ve üyeleri, iftara davet ettikleri genç arkadaşlarıyla tanışma ve sohbet etme imkanı buldu.

KIYMETİNİ BİLMELİSİNİZ

İftar programında konuşan KADEM Samsun Temsilcisi Meral Kıvırcı, “Gençler sizler bizim için çok değerlisiniz, sizleri çok önemseyen bir Cumhurbaşkanımız var, bunun kıymetini bilmelisiniz. Biliyorsunuz seçme ve seçilme yaşı artık 18. Bu o kadar değerli ki. Önümüzde kısa bir süre var, seçim takvimi hızla işliyor. Milletvekili aday listelerine baktığımızda daha çok kadın aday ve genç aday olduğunu görüyoruz. Gençlerimiz umudumuz, enerjimiz, geleceğimiz. Ecdadımız henüz 20’li yaşlarında çağ açıp çağ kapattı, sizler de 15 Temmuz’da vatandan daha değerli bir şey olmadığını tüm dünyaya gösterdiniz. Bugün burada öğretmen olduğu ilk yılında şehit edilen Şehit Aybüke öğretmenimizi anıyoruz” dedi.

İftar programına AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Elif Bilgin Coşkun da katıldı.

SIRADAKİ HABER
}