HaberlerSamsun Haberleri Togar'dan çevre duyarlılığı

Togar'dan çevre duyarlılığı - Samsun Haberleri

5 Haziran Dünya Çevre Günü'ne özel programda konuşan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 'Daha temiz bir Tekkeköy ve dünya için çevremizi kirletmiyoruz' dedi.

 Togar'dan çevre duyarlılığı

Tekkeköy Belediyesi, İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Okullar Arası Bitkisel Atık Yağ toplama kampanyasının ödül töreni Tekkeköy Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda yapıldı. 5 Haziran Dünya Çevre Günü vesilesiyle ile aynı günde tertip edilen Okullar Arası Bitkisel Atık Yağ toplama kampanyası ödül töreninde öğrenciler çevre konusundaki duyarlılıklarını bir kez daha vurguladı.

BÜYÜK SORUN

Okullar Arası Bitkisel Atık Yağ toplama kampanyası ödül törenin 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde yapılmasının programla örtüştüğüne dikkat çeken Başkan Togar, “Doğal kaynakların giderek azaldığı ve dünyanın pek çok bölgesinde çevre kirliliğinin büyük sorun teşkil ettiği günümüzde doğanın ve çevrenin korunma ihtiyacı arttı. 5 Haziran tarihi bu manada Dünya Çevre Günü olarak tüm dünyada farklı etkinliklerle kutlanıyor. Bizler de Tekkeköy Belediyesi olarak ilçemizde geri dönüşün ve çevre bilincinin aşılanması için çeşitli projeler hayata geçirdik. Tüm okullarımızda çevre ve geri dönüşün ile ilgili eğitim çalışmaları yürüttük. Ardından tüm okullarımıza geri dönüşüm kutuları yerleştirdik. Akabinde öğrencilerimizi geri dönüşüm konusunda bilinçlendirmek ve motive etmek için çeşitli hediyeler verdik” dedi.

ÖĞRENCİLERE ÖDÜL

Başkan Togar, geri dönüşüm çalışmaları çerçevesinde bitkisel atık yağ toplama kampanyası düzenlediklerini ifade etti. Togar, “Çocuklarımıza çevre bilincini aşılamak, yarınlarımıza daha temiz yaşanılabilir bir gelecek bırakabilmek, geri dönüşün konusunda farkındalık oluşturmak maksadıyla Kaymakamlığımız ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğinde Okullar Arası Bitkisel Atık Yağ toplama kampanyası düzenledik. Bugün yarışmada dereceye giren öğrencilerimize ve okulumuza tablet, bisiklet, masa tenisi, spor seti, hediye çeki, kitap gibi daha birçok hediyeyi takdim ettik. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizi çevreye karşı duyarlılığından dolayı bir kez daha kutluyorum. Daha temiz bir Tekkeköy ve dünya için çevremizi kirletmiyoruz, kullanılmış yağları dökmüyoruz ve geri dönüşümle tekrar kullanılacak olan maddeleri de geri dönüşüm kutularına atıyoruz” şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}