HaberlerFen Bilimleri'nde mezuniyet gururu

Fen Bilimleri'nde mezuniyet gururu

Eğitim ve öğretimde fark yaratan Özel Samsun Fen Bilimleri Okulları, üçüncü kez mezun vermenin gururunu yaşadı.

Fen Bilimleri'nde mezuniyet gururu

Özel  Samsun  Fen Bilimleri Okulları düzenlenen mezuniyet töreninde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine unutulmaz anlar yaşatarak görkemli bir törene imza attı. Törene, Fen Bilimleri Okulları Kurucusu Nazmi Arıkan İlçe Milli Eğitim Müdürü, Halil İbrahim Akmeşe, Samsun Garnizon Komutanı Recep Ali Üstün ve okul kurucuları Prof. Dr. Haluk Kefelioğlu, Mustafa Kemal Yavuz, Serdar Karaman, Abdurrahman Yavuz, Haluk Torun, Uğur Baysal, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

BÜYÜK BAŞARILAR

Törende konuşma yapan Kurucu Genel Müdür Mustafa Kemal Yavuz, "Bu yıl Fen Bilimleri olarak üçüncü kez mezun vermenin gururunu yaşıyoruz. Öğretmenlerimizden velilerimizden aldığımız güçle, büyük başarılara imza attık. Bizler akademik başarıda Türkiye'nin en iyi üniversitelerine öğrenci gönderdik. LGS’de büyük başarılar elde ettik. İkinci defa katıldığımız robot Turnuvalarından Türkiye Şampiyonu olarak ilimizi, okulumuzu ve ülkemizi Amerika’da temsil ettik. Bu yıl kasım ayında ise Tayland’da temsil edeceğiz. MUNF ile bölgede ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. İsviçre'de CERN’de atom ve çekirdek fiziği ile ilgili bir geziye katılarak oradaki yapılan deneyleri yakından inceleme fırsatı bulacağız. NASA'nın düzenlediği yarışmalara katılacağız. Fen Bilimleri olarak başarılara imza atmaya devam edeceğiz. Mezun olan tüm öğrencilerimiz, ileride doktor, mühendis, asker, öğretmen, bilim adamı olacak. Topluma yararlı bireyler olarak tüm yurda dağılıp, ülkemiz ve milletimiz için çalışacak. Bu yolda "Eğer bir gün çaresiz kalırsanız, kurtarıcı beklemeyin, kurtarıcı kendiniz olun" diyen Atatürk'ün bu satırlarını aklınızdan çıkarmayın. Bizimle hayatı ve başarıyı paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun"
dedi.

HEDEFİNİZİ YÜKSEK TUTUN

Lise Müdürü Uğur Ekinci ise, "Bizim geleceğimiz ve güvencemiz sizlersiniz. İnanıyorum ki sizler de umutları ve güveni boşa çıkarmayacak, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine ulaştıracaksınız. Hayatta başarılı olmak için hedeflerinizi yüksek tutun. Bunu gerçekleştirmek için de çok çalışın. Samsun Fen Bilimleri Okulları olarak, sizleri sevgi ve hasretle uğurlarken, hepinize mutluluk ve başarılar diliyoruz" diye konuştu.

ÇOK ÇALIŞIN TAVSİYESİ

İlkokul-Ortaokul Müdürü Bilgehan Yavuz ise, “Öğrencilerimiz, bilim, sanat, teknolojide güçlü kadrosuyla Milli Eğitim’in en saygın okullarından olan Fen Bilimleri Okulları'nda, saygıdeğer öğretmenlerimizin güvenli ellerinde başarılı bir etabı tamamladı. Aynı başarıyı hayatlarının her aşamasında göstermelerini umut ediyorum. Ulu Önder Atatürk'ün akıl ve bilim ışığında, çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hayalinden asla vazgeçmeyin. Bunun için hedeflerinizi yüksek tutun. Ve bunu gerçekleştirmek için çok ama çok çalışın" ifadelerini kullandı.

RENKLİ ANLAR

Üçüncü mezunlarını vermenin gururunu yaşayan Fen Bilimleri Okulları büyük bir coşku ile mezuniyet törenini gerçekleştirdi. Törende dereceye giren öğrencilere hediye takdim edilirken, okul birincileri yaş kütüğüne isimlerini çaktı. Bayrak, meşale ve devir teslim töreni sonrası ise öğrenciler sonunda balonlar eşliğinde keplerini havaya fırlatarak mezuniyetlerini kutladılar.

SIRADAKİ HABER
}