HaberlerSamsun HaberleriÇevreci çocuklar işbaşında

Çevreci çocuklar işbaşında - Samsun Haberleri

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla temizliğin önemine dikkat çekmek için çocuklarla cadde ve sokak temizliği yaptı

Çevreci çocuklar işbaşında

Terme İlçesi’nde 5 Haziran Dünya Çevre Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Terme Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Terme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği kampanya ile ilköğretim okulu öğrencileri çöp topladı. Ünye Caddesi’nde düzenlenen etkinliğe Belediye Başkanı Şenol Kul, Terme Ahmet Ersoy Okul Müdürü Münir Yüksel, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı. Ünye Caddesi’nde başlayan temizlik çalışmaları belediyenin temizlik işleri şantiyesinde son buldu.

HEPİMİZE GÖREV DÜŞÜYOR

İnsan unsuruyla her gün şehri yeniden temiz tutmak yerine, çevre bilincini oluşturmanın daha önemli olduğunu belirten Kul, “Gönül arzu eder ki birileri kirletmesin, birileri de temizlemek zorunda kalmasın. Temiz bir çevrede yaşamak, temiz bir sokakta yürümenin, temiz bir yerde piknik yapmanın özlemini çekeriz çoğu zaman. Ancak şu da bir gerçektir ki, bu özlemimizi giderebilmemiz için bireysel anlamda, hepimize büyük görevler düşüyor. Çevre temizliği, sadece bir kesimin üstlenebileceği ya da bir kesimin çabasıyla olabilecek bir iş değil. Doğa, bekçi ile değil sevgi ile korunur” şeklinde konuştu.

Program sonunda çocuklar, temizlik işleri şantiyesini gezerek yetkililerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyaret sonunda çocuklara ajanda ve çevre temizliğinin önemini içeren yayınlar dağıtıldı.

SIRADAKİ HABER
}