HaberlerKars HaberleriKars'ta tarihi mekanların etrafı çiçek açtı

Kars'ta tarihi mekanların etrafı çiçek açtı - Kars Haberleri

Kars Valiliği'nce Evliya Cami Kümbet Cami ve etrafına çiçek ve çam ağacı ekimi yapılıyor.

Kars'ta tarihi mekanların etrafı çiçek açtı

Kars Valiliği'nce hayata geçirilen Osmanlı Mahallesi Projesi kapsamında gece kondulardan temizlenen Kaleiçi Mahallesi'nde çevre düzenlemesi çalışmaları aralıksız devam ediyor. Vali Rahmi Doğan'ın talimatlarıyla yürütülen çalışmalarda bölgeye çiçek ekiliyor. Çam ağaçları dikiliyor. Baştan aşağıya yenilenen bölge vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.
Kars Kalesi eteklerinde bulunan Evliya Cami, Kümbet Cami, Harakani Külliyesi Taş Köprü'nün bulunduğu bölgede peyzaj çalışmaları yapılıyor. Valilikte bünyesinde yürütülen çalışmalarda çim ve çiçek ekiminin yanı sıra ağaç sökme makinesi vasıtasıyla getirilen çamlar ağaçları da kesilen ve her yaz polen üreterek vatandaşların sağlığını olumsuz etkileyen kavak ağaçlarının yerine dikiliyor.
Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bölgede yürütülen yeşil alan ve çevre düzenlemeleri çalışmaları tarihi mekanların etrafında ki çirkin görüntüyü de ortadan kaldırdı.
Vali Rahmi Doğan'ında yakında takip ettiği çalışmalar aralıksız devam ediyor. Ayrıca bölgede bulunan tarihi hamamlarda da restorasyon çalışmaları yürütülüyor. Bölge yürütülen çalışmalar tamamlandığında Kars turizmini de canlandıracak.

SIRADAKİ HABER
}