HaberlerKocaeli HaberleriKocaelil'de bin 100 vatandaş, Ramazanda Evde Bakım Hizmetinden yararlandı

Kocaelil'de bin 100 vatandaş, Ramazanda Evde Bakım Hizmetinden yararlandı - Kocaeli Haberleri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan Evde Bakım Hizmetinden, Ramazan ayının başlangıcından bu yana bin 100 vatandaş yararlandı.

Kocaelil'de bin 100 vatandaş, Ramazanda Evde Bakım Hizmetinden yararlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kendi öz bakım ihtiyacını karşılayamayan yatalak, engelli, hasta ve kimsesiz ihtiyaç sahiplerine yönelik hayata geçirilen 'Evde Bakım Hizmeti', Ramazan ayında da yüzleri güldürüyor. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen anlamlı çalışma ile Ramazan ayında bin 100 vatandaşa hizmet verildi. Evde Bakım Hizmeti, öz bakım ve ev temizliği gibi birçok hizmeti içerisinde barındırıyor.
Hasta ve hasta yakınlarının büyük memnuniyetini kazanan çalışma kapsamında bakım, destek, refakatçi hizmetinden doktor, hemşire ve fizik tedavi hizmetine kadar birçok sağlık hizmeti veriliyor. Kimsesiz, yatalak hastaların ev temizliği, kişisel temizliğinin de sağlandığı hizmet ile ihtiyaç sahiplerinin yanında olunuyor.
Maddi imkansızlıklardan, kimsesizlikten veya hastalıktan dolayı oluşan olumsuzlukları önlemek amacı ile hayata geçirilen hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlar, İl Sağlık Müdürlüğü'ne başvura da bulunabiliyor.

SIRADAKİ HABER
}