HaberlerSamsun HaberleriCanik örnek oluyor

Canik örnek oluyor - Samsun Haberleri

Canik Belediyesi tarafından farklı mahallelerde kurulan gönül sofralarında birlik ve beraberlik örneği sergileniyor.

Canik örnek oluyor

Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'nda her akşam 3 bin kişiyi İftar Sofrası'nda buluşturan Canik Belediyesi, mahallelerde de gönül sofrası kuruyor. Başalan Mahallesi'nde kurulan gönül sofrasında ise 15 mahalleden 2 bin 500 kişi bir araya geldi. Yoğun ilgi olan iftar yemeğine Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Elif Coşkun Bilgin ve MHP Milletvekili Adayı Erdem Okan, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

2 BİN 500 KİŞİYLE İFTAR

İftar öncesinde masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet eden ve onları dinleyen Başkan Genç, çocukların da yakın ilgisiyle karşılaştı. Başkan Genç daha sonra ezanın okunmasıyla birlikte iftarını 2 bin 500 kişiyle birlikte açtı. Ramazan'ın rahmet, bereket ve paylaşma ayı olduğunu belirten Başkan Genç, "İftar sofralarında buluşuyoruz, ekmeğimizi paylaşıyoruz. Ramazan'ın güzelliğini, maneviyatını hep birlikte yaşıyoruz. İnşallah bu sofralarımızda bulunan çocuklarımız da bu maneviyatı, bu değerlerimizi geleceğimize aktaracaklar" dedi.

HERKES AYNI SOFRADA

Gönül sofraları ile vatandaşlarla aynı sofrada buluşmayı, paylaşmayı, sohbet etmeyi ve sorunları dinlemeyi amaçladıklarını belirten Başkan Genç, "Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'nda 3 bin insanımızı her akşam buluşturuyoruz. Ancak kırsal mahallelerimizde de aynı güzelliği yaşatalım istiyoruz. Komşuluk ilişkilerini güçlendiren iftar sofraları, aynı mahallede oturup, birbirini tanımayan insanları aynı sofrada buluşturuyor. Hep birlikte oruçlarımızı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah bu etkinlikler sevginin, kardeşliğin ve paylaşmanın artmasına vesile olur" diye konuştu.

YATIRIMLARA DEVAM

Canik Belediyesi olarak ilçenin en ücra köşelerine dahi hizmet götürdüklerini dile getiren Başkan Genç, "Mahallelerimizde hummalı bir çalışma yürütüyoruz. Hemen hemen her mahallemizde camilerimizde, okullarımızda düzenlemeler yapıyoruz. Mahallelerimize hanım konakları, sıbyan mektepleri, spor tesisleri yapıyoruz. Başalan Mahallemize yaptığımız Halk Pazarı ve Hayvan Satış Pazarı da bu bölgeye katkı sağlıyor. Kırsal bölgelerimizdeki mahallelerimize yatırımlarımız bundan sonra da devam edecek" ifadelerini kullandı.

BİRLİK ÖRNEĞİ

AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler ise Canik'te düzenlenen iftar yemeklerinin birlik ve beraberliğin güzel bir örneği olduğunu belirtti. Eler ayrıca, 24 Haziran seçimlerinde vatandaşlardan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek istedi.

SIRADAKİ HABER
}