HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da Tok, heyecana ortak oldu

Samsun'da Tok, heyecana ortak oldu - Samsun Haberleri

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Samsun Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olan öğrencilerin heyecanına ortak oldu

Samsun'da Tok, heyecana ortak oldu

Samsun Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2017-2018 eğitim öğretim yılını başarıyla tamamlayan 195 öğrencisinin mezuniyet törenini görkemli bir merasimle gerçekleştirdi. Okulun Spor Salonu’nda gerçekleştirilen mezuniyet törenine İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Okul Müdürü Mustafa Şahin, Kadifekale Muhtarı Güven Akan, okul müdürleri, öğrenci velileri ve yakınları katıldı.

MARKA DEĞERİ YÜKSEK

Mezuniyet töreninin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Mustafa Şahin, “Yaklaşık bin öğrencinin bulunduğu lisede bu yıl 195 öğrencinin mezun oluyor. Keplerini yeni umutlara fırlatacak olan öğrencilerimizin bu heyecanına ortak oluyoruz. 4 yıldır misafir ettiğimiz öğrencilerimizle vedalaşıyoruz. Piri Reis marka değeri yüksek bir okul. Tüm öğretmen arkadaşlarımızla özverili bir şekilde öğrencilerimizi geleceğe hazırladık, şimdiden öğrencilerimize yeni hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

ÖNEMLİ TAVSİYELER

Öğrencilerin mezuniyet heyecanı ve sevincine ortak olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Tok, mezun olan öğrencilere önemli mesajlar verdi. Gençlere seslenen Başkan Tok, “ Bilgi ve erdemle donatıldınız nihayetinde bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Lise hayatınızın bitmesi yeni bir hayata başlangıcınız olacaktır. Önünüzde üniversite sınavı var. Bu sınavdan üstün başarılar elde etmenizi temenni ediyor, bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

BAHTINIZ AÇIK OLSUN

Mezun olan öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar dileyen İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, “Bir ülkenin geleceğini eğitim belirler. Eğitim ve öğretim bir ülkenin geleceğini daha iyi olması için çok önemli. Sizler çok çalışıp büyük bir emek vererek, bugün mezun oldunuz. Hayatınızda artı yeni bir dönem başlıyor. Allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin" diye konuştu.

TEŞEKKÜR PLAKETİ

Başkan Tok’un konuşmasının ardından Okul Müdürü Mustafa Şahin, okula yapılan katkı ve desteklerinden ötürü plaket takdim etti. Daha sonra dereceye giren ve mezun olan öğrencilere plaket ve mezuniyet belgeleri, Başkan Tok, Akmeşe, Kadifekale Muhtarı Güven Akan ve okul müdürleri tarafından verildi. Ardından okulu dereceyle bitiren öğrenciler, okul kütüğüne isimlerine çaktılar.

SIRADAKİ HABER
}