HaberlerSamsun yıldız olacak

Samsun yıldız olacak

CHP Samsun Milletvekili Adayı Neslihan Hancıoğlu, 'Merkez Türkiye mega projemizin yıldızı Samsun olacak' dedi

Samsun yıldız olacak

Bafra ve 19 Mayıs ilçelerinde esnaf ve çiftçilerle bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun Milletvekili Adayı Neslihan Hancıoğlu, partisinin "Anadolu Kalkınma Kuşakları ve Merkez Türkiye Programı" hakkında bilgi verdi.

VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ

“Yurttaşının kaderini doğum yerinin belirlediği bir ülkede, toplumsal refah sağlanamıyor” diyen Hancıoğlu, “AKP iktidarında bölgelerimiz arasındaki ekonomik eşitsizlikler çok derinleşmiş, Türkiye’nin kişi başına düşen en yüksek gelirli ili İstanbul ile en düşük gelirli ili olan Ağrı arasındaki uçurum yıllık 80 bin TL ye ulaşmıştır. Anadolu'yu yeniden kalkındırmak için 5 Kalkınma Kuşağı Merkez Türkiye Projesi çatısı altında eş zamanda hayata geçireceğiz. 5 bölgeden biri olan ‘Karadeniz Kuşağı’ Orta ve Doğu Karadeniz bölgesini kapsayacak. İktidar partisi milletvekiliniz olarak inşallah 24 Haziran’dan sonra bu mega projemizi süratle hayata geçirecek, projemizin çekim merkezinin de Samsun olması için de var gücümüzle çalışacağız” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK ÖNEME SAHİP

Samsun’un önemli bir şehir olduğunu kaydeden Hancıoğlu, “Şehrimizde iki büyük ovamızın varlığı, Karadeniz’e komşu ülkeler ile yakınlığı, Çin’den başlayıp Avrupa'ya uzanacak İpek Yolu Projesi rotasında olması nedeni ile çok önemli bir coğrafi konuma sahip… Bugüne kadar tarıma dayalı sanayisi kurulmayan ve geliştiremeyen, klasik, kadim tarım yöntemlerini kullanmak zorunda bırakılan üretici ve emekçilerimiz için projelerimiz var. Merkez Türkiye Projemizde devlet destekli orta ölçekli yaklaşık 100 kamu işletmesi kurularak, istihdam, yüksek ticaret hacmi ve 4.0 teknolojisinin alt yapısı ile yüksek katma değerli üretim yapacak. İpek Yolu'nun ortaya çıkaracağı fırsatları da değerlendirerek, Türkiye'nin hem lojistik hem de mamule üretiminde avantaj yakalamasını sağlayacağız. Bütün bunların sonucunda kişi başı milli gelirimizi önce ülke ortalamasına, sonra da Avrupa Birliği rakamlarına yaklaştıracağız” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}