HaberlerKocaeli HaberleriBaşkan Üzülmez, sahurda gençlerle bir araya geldi

Başkan Üzülmez, sahurda gençlerle bir araya geldi - Kocaeli Haberleri

KOCAELİ(İHA) – Şefkatiye Mahallesi gençleriyle sahurda bir araya gelen Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 'AK Parti kurulması sonrasında son 16 yılda ülkemiz çağ atlamıştır' dedi.

Başkan Üzülmez, sahurda gençlerle bir araya geldi

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 11 Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif münasebetiyle Şefkatiye Mahallesi gençleri tarafından geleneksel olarak düzenlenen sahur programına katıldı. Sahur programında konuşan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 'Eski Türkiye kuyruklardan geçilmiyordu. Büyüklerinize sorduğunuz zaman sizlere anlatacaklardı. Ancak şunu bilin ki yağ, gaz, benzin aklınıza ne gelirse hepsinin kuyrukları ülkemizde yaşandı. Hatta ekmek karne ile halkımıza verildi. Bu nasıl mümkün olabilir. Ülkemizin o zamanlardan bu zamanlara geldiği zamanı unutmayalım. 2002 yılı öncesinde ülkemizde koalisyonlar nedeniyle çok zaman kaybettirildi. AK Parti kurulması sonrasında son 16 yılda ülkemiz çağ atlamıştır' dedi.
'15 Temmuz darbe girişiminin ülkemizde yaşanan hain darbe girişiminin başarısızlığa uğratılması, birçok alanda olduğu gibi siyasette de yeni bir dönemin miladı olmuştur' diyen Üzülmez 'Milletimizin hain darbe girişimine karşı gösterdiği kahramanlık asla unutulmayacaktır. Bölgemizde yaşanan tarihi önemdeki hadiseler, AB ile ilişkilerimiz, küresel süreçler ve eski sistemin hastalıklarının atılan her adımda karşımıza çıkması, Türkiye'nin halkoylamasında verdiği karar doğrultusunda belirsizliklerin aşılarak bir an önce Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilmesini zorunlu kılmıştır. Bu nedenle erken seçim kararının bir an evvel alınarak belirsizliğin ortadan kaldırılması elzem hale gelmiştir' diye konuştu.
Üzülmez, 'İnanıyorum ki aziz milletimiz, 16 Nisan 2017 tarihinde başlattığı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine 24 Haziran'da da sahip çıkacaktır. Ülkemiz üzerinde hain emelleri olanlar iyi bilsinler ki; artık istedikleri hazmedebilecekleri bir Türkiye yok. Kendi göbeğini kendisi kesen, kendi yolunu kendi belirleyen, bölgesinde güçlü ve dünyada söz sahibi, her türlü ortamda düşmanıyla başa çıkacak ve yeri geldiği zaman yedi düvele meydan okuyacak bir Türkiye var. Bundan dolayı da 24 Haziran seçimleri çok önemlidir' şeklinde konuştu.





SIRADAKİ HABER
}