HaberlerYunanistan'ın hukuka aykırı yaklaşımlarını not ediyoruz

Yunanistan'ın hukuka aykırı yaklaşımlarını not ediyoruz

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Yunanistan'ın darbeci askerlerle ilgili yaklaşımına ilişkin, 'Türkiye, Yunanistan'ın yaptığı bu işleri, aldığı bu tutumu not etmektedir. Bunları Türkiye'nin not ettiğini Yunanistan'ın bilmesinde fayda vardır.' dedi.

Yunanistan'ın hukuka aykırı yaklaşımlarını not ediyoruz

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yunanistan'ın darbeci askerlerle ilgili yaklaşımına ilişkin, "Komşuluk hukukuna ve aramızdaki uluslararası hukuka aykırı bu yaklaşımlardan fevkalade rahatsısız. Türkiye, Yunanistan'ın yaptığı bu işleri, aldığı bu tutumu not etmektedir. Bunları Türkiye'nin not ettiğini Yunanistan'ın bilmesinde fayda vardır. Konunun NATO ile bir alakası yoktur." dedi.

Rotterdam'da aşırı sağcı Pegida örgütüne cami önünde domuz pişirme izni verilmesine ilişkin de, "Hollanda hükümetini, Türk toplumunu korumaya ve onlara karşı suç işleme eğilimi olanları engellemeye davet ediyorum. Avrupa'da yükselen yabancı düşmanlığı, ırkçılık, aşırıcılık, ayrımcılık, İslam düşmanlığı, Avrupa değerlerine de büyük zarar vermektedir." ifadesini kullandı.

 

SIRADAKİ HABER
}