HaberlerGaziantep HaberleriGTO dijital dönüşüme hazirlaniyor

GTO dijital dönüşüme hazirlaniyor - Gaziantep Haberleri

Gaziantep Ticaret Odası (GTO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Vodafone Türkiye işbirliğinde başlatılan 'Dijital Dönüşüm Hareketi' projesi kapsamında Gaziantep Ticaret Odası'nda bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

GTO dijital dönüşüme hazirlaniyor

'KOBİ'ler İçin Dijital Dönüşüm Hareketi Bilgilendirme' başlıklı toplantının açılışında konuşan GTO Genel Sekreter Vekili Figen Çeliktürk, GTO'nun verdiği hizmetlerde dijital dönüşüme odaklandığını belirterek KOBİ'ler için dijital dönüşüm danışmanlığını kapsayacak çalışmalara hız verdiklerini söyledi.
'Kas gücünün eskisi kadar önemli olmadığı bir dönemdeyiz'
Programda konuşan Çeliktürk, 'Artık kas gücünün eskisi kadar önemli olmadığı bir dönemdeyiz Dijital dönüşümü hem kişisel hem de iş hayatımızda başarmak zorundayız. Gaziantep ticari hayatının en büyük çatı kuruluşu olan Gaziantep Ticaret Odası olarak biz bu dönüşümde öncü olmak ve üyelerimizi harekete geçirmeye talibiz' şeklinde konuştu. GTO'nun KOBİ'ler için bir 'Dijital Dönüşüm Merkezi' kurmaya hazırlandığını söyleyen Çeliktürk, 'Gaziantep ve bölgemizde faaliyet gösteren işletmelerimizde Endüstri 4.0 uygulamaları kapsamında dijital dönüşümün gerçekleştirme ve teknoloji yoğun ürün ihracatının artırılmasına hizmet verecek projeleri hayata geçirme aşamasındayız' dedi.
Dijital Dönüşüm Hareketi Projesi hakkında katılımcıları bilgilendiren Vodafone Kurumsal Satış Direktörü Yusuf Aysal ise projenin temel amacının Türkiye'nin dijitalleşmesine katkıda bulunmak olduğunu söyleyerek, 'KOBİ'lerin gelişmesi ancak dijitalleşme ile mümkün. Gaziantep Türkiye ekonomisinin lokomotif kentlerinden biri ve bu kentteki KOBİ'lere destek vermeye biz hazırız' ifadelerini kullandı.
Konuşmalarından ardından, katılımcılar uzmanlar eşliğinde Dijital Skorlarını tespit ederek dijitalleşmedeki durumlarını ortaya koydu ve dijital ihtiyaçlarını belirlerken, uzmanlar tarafından işletmelere özel çözümler sunuldu.

SIRADAKİ HABER
}