HaberlerKocaeli HaberleriHürriyet Mahallesi iftarda buluştu

Hürriyet Mahallesi iftarda buluştu - Kocaeli Haberleri

Gebze Belediyesi'nin düzenlediği geleneksel iftar yemeği etkinlikleri, Hürriyet Mahallesi sakinlerini bir araya getirdi.

Hürriyet Mahallesi iftarda buluştu

Gebze Belediyesi'nin düzenlediği geleneksel iftar yemeği etkinlikleri Hürriyet Mahallesi'nde devam etti. Binlerce mahalle sakinini bir araya getiren, aynı sofra etrafında oruçlarını açmaya vesile olan Gebze Belediyesi geleneksel iftar programına ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Belediye başkan yardımcıları Engin Güzel, Nilay Ayran, Sadık Albayrak, belediye meclis üyeleri ve mahalle sakinleri katıldı. İftar programının gerçekleştirildiği alanda masaları tek tek gezen Başkan Köşker, mahalle sakinlerinin Ramazan aylarını kutladı.
Hürriyet Mahallesi sakinlerini aynı sofra etrafında buluşturan iftar öncesi kısa bir selamlama konuşması gerçekleştiren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 'Allah'a şükürler olsun ki bir kez daha bu güzel ailemizle birlikte iftar açıyoruz. Bugün burada ailemizle birlikte dostluk soframızda, kardeşlik soframızda bir aradayız. Allah'a şükürler olsun. Ramazan ayı bereket ayı, mağfiret ayı, rahmet ayı, sonunda da cehennemden kurtulma ayı. Bir ay süren Ramazan ayının kıymetini iyi bilelim. Hürriyet Mahallesi'nde 2B'den kaynaklı bir plan ve alt yapı sorunu var. Mahallenin planı olmadığı için alt yapı hizmeti veremiyoruz. Bu sorun yıllardır birike birike gelmiş ama inşallah bu sorun çözülecek. Planları yaptık ve Çevre ve şehircilik Bakanlığında kuruldan geçiyor. Birkaç ay içerisinde bu sorun tamamen çözülmüş olacak' dedi
Öte yandan, Gebze Belediyesi tarafından bu yıl mezun olan lise öğrencileri için de iftar programı düzenlendi. Macera Aksiyon Parkında düzenlenen iftar programı öncesi gençler, tekne turu yaptı. Liselileri bir araya getiren iftar programına Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, STK ve siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve lise son sınıfı öğrencileri katıldı. Etkinlikte mezun öğrenciler, düzenlenen etkinliklerde doyasıya eğlendi.

SIRADAKİ HABER
}