HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da büyük yangın!

Samsun'da büyük yangın! - Samsun Haberleri

Samsun'da yol kenarındaki çekyatın ateşe verilmesi sonucu meydana gelen yangın, rüzgarın da etkisiyle mahalleyi etkisi altına aldı

Samsun'da büyük yangın!

Samsun'un Canik İlçesi'nde çoğunlukla Roman vatandaşların yaşadığı Yavuz Selim Mahallesi'nde çıkan yangın, rüzgarında etkisiyle mahalleyi etkisi altına aldı. Yangın sonucu dumandan etkilenen 3 kişi tedavi altına alınırken, yangının yol kenarında bulunan çekyatın ateşe verilmesi sonucu çıktığı belirlendi.

HASTANELİK OLDULAR

Öğlen saatlerinde meydana gelen olayda, kimliği belirlenemeyen kişilerce yol kenarında bulunan çekyat ateşe verildi. Yükselen alev kısa sürede rüzgarın da etkisiyle yamaçta bulunan otlara sıçradı. Büyüyen yangın mahalledeki binaların bir kısmına sıçrayarak maddi hasara neden olurken, dumandan etkilenen 3 kişi ambulanslarla  Samsun Gazi Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

YANGINLA EĞLENDİLER

Yangının ardından birçok vatandaş büyük korku ve panik yaşarken, kapının önüne geçerek yangını izleyen bir Roman aile ise, "Roma'yı yakan ve bu mahallenin hakkında gelen Deli Fevzi'dir. O şimdi akıl hastanesinde, deli o deli" diyerek eğlendi.

Tayfur KARA

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}