HaberlerSamsun HaberleriCanik'te keyifli akşam

Canik'te keyifli akşam - Samsun Haberleri

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Milletvekili Adayları Elif Coşkun Bilgin ve Caner Göktepe gençlerle bir araya gelerek, keyifli bir akşam geçirdi. Göktepe ile birlikte çay servis eden Genç, gençlerle langırt da oynadı

Canik'te keyifli akşam

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti İl Gençlik Kolları'na üye gençlerle önce çay sohbetinde buluştu, ardından gençlerle birlikte sahur yaptı. Başkan Genç, Asma Kardeşler Çay Evi'nde AK Parti Milletvekili Adayları Elif Coşkun Bilgin ve Caner Göktepe ile AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Cem Emre Çakan'ın da yer aldığı çay sohbetinde gençlerle 24 Haziran seçimlerinin önemini tartıştı.

ÖNCE ÇAY, SONRA LANGIRT

Oldukça keyifli geçen buluşma sırasında Göktepe ile birlikte gençlere çay servisi de yapan Başkan Genç, sohbetin ardından sahura yakın zamanda Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'nda Milletvekili Adayları Bilgin ve Göktepe ile birlikte langırt oynadı. Başkan Genç'in yanısıra Bilgin, Göktepe ve Çakan, gecenin sonunda ise gençlerle birlikte sahur yaptı.

GENÇLERE GÜVENİYORUZ

Gençlerin ülkenin geleceği olduğunu belirten Başkan Genç, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gençlere büyük önem veriyor. Siyasette gençlerin önü AK Parti ile açıldı. Gençliğin karar alma mekanizmalarına daha erken katılması sağlandı. Seçilme yaşı önce 25’e ardından 18'e düşürüldü. Sizin gibi gençlere her zaman ihtiyacımız var. Her şeyden önemlisi, bu ülke sizlerle var olacak. Türkiye'nin, geleceğin asıl sahipleri sizler olacaksınız. Sizlere güveniyoruz" dedi.

İHTİYAÇ VAR

Önümüzdeki 24 Haziran seçimlerine de değinen Başkan Genç, "Geçtiğimiz yıl yapılan referandum sonucunda halkımızın istediği Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ilk kez bu seçim sonucunda uygulanacak. Bu sistemde yürütme yani hükümet ile yasama birbirinden ayrılacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu ülkemizin 2023, 2053, 2071 hedefleri var. Bu hedeflere ulaşmak, geleceğin güçlü ve büyük Türkiye'sini inşa etmek için güçlü iktidarlara ihtiyaç var. İşte bu sistem, güçlü iktidarları ve güçlü Türkiye'nin oluşmasını sağlayacak" diye konuştu.

 

 

SIRADAKİ HABER
}