HaberlerTek gayemiz kardeşlik

Tek gayemiz kardeşlik

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 'Tek gayemiz; komşu iftarları ile bolluk, bereket ayı olan ramazan ayında birlikteliği ve kardeşliği ön plana çıkarmak' dedi

Tek gayemiz kardeşlik

"Komşu İftarları" programı çerçevesinde Yenidoğan ve Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği iftara 3 bin kişi katıldı. İftar ezanı öncesi masaları gezen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'a mahalle sakinlerinin ilgisi bir hayli fazlaydı. Samsun Anadolu Lisesi bahçesinde kurulan Komşu İftarları Programına AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Caner Göktepe, mahalle muhtarları, belediye meclis üyeleri ve belediye birim müdürleri de katıldı.

HINCA HINÇ DOLUYOR

İlkadım Belediyesi olarak vatandaşların sorunlarına çözümler getirdiklerine dikkat çeken Başkan Tok, "Gayemiz komşu iftarları ile bolluk ve bereket ayı olan ramazan ayında birlikteliği ve kardeşliği ön plana çıkarmaktı. Bunu kanaatimce en iyi şekilde yerine getirdiğimize inanıyorum. Biz yerinden yönetim anlayışıyla hizmet etmenin ötesinde halkımızın içinde olmayı amaç edindik. İstişare ile hizmet anlayışını esas aldık. Bu esas doğrultusunda yaptığımız hizmetler projeler hem halkımızı hem de bizleri memnun ediyor. Halkımızın yanında olarak onlarla dertleşmeyi, sorunlarına çözümler getirmeyi bu ramazan akşamlarında da değerlendirdik. Geleneksel hale getirdiğimiz komşu iftarlarımızı halkımız artık benimsedi ve sahiplendi. Artık masalarımız hınca hınç doluyor. Bu ilgi ve alakadan dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hep birlikte huzurla mutlulukla bayrama ulaşmayı temenni ediyorum" diye konuştu.

YENİ UFUKLAR AÇIYORUZ

İlkadım Belediyesi olarak gençliği kuşatan projelere imza attıklarını belirten Başkan Tok; “Çocuklarımıza eğitim olanakları sunduğumuz İLKEM eğitim merkezlerimizin yanı sıra 4 yılda 62 çocuk parkı 12 halı saha yaptık. Bu hizmetlerimizin tamamından binlerce yavrumuz faydalanarak mutlu oluyor. Çocuklarımızın bu mutlulukları da bizim en büyük ödülümüz oluyor. Biliyoruz ki; bugünün mutlu çocukları ve gençleri yarının başarılı bireyleri olacak. Gençlerimizin sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal alanlara yönlendirilmesi konusunda azami gayret gösteriyoruz. Çocuk ve gençlerimizin eğitimini önemsiyoruz. Verdiğimiz bu önemi de hizmete dönüştürüyoruz” şeklinde konuştu.

KUR’AN ZİYAFETİ

Ramazan ayının her günü farklı camilerde Kur’an ziyafeti programı veren İlkadım Belediyesi’nin 22. gününki adresi Kadifekale Cami oldu. Kadifekale Cami’nde, akşam ve teravih namazı arası Ahmet Hamdi Akseki Camii İmam Hatibi Mansur Sağır vatandaşlara Kur’an ziyafet yaşatarak vatandaşların gönüllerine seslendi. Programa Tok’un yanı sıra Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, AK Parti İl ve İlçe Teşkilatı, Muhtarlar ve çok sayıda İlkadımlı katıldı.

EN BÜYÜK SİLAHIMIZ

Samsun Valisi Kaymak, “Ramazanın son günlerine gelmemize rağmen camilerimizin dolu olması bizleri ayrı sevindiriyor. Bu huzur ortamında bizlerin bir arada olmasını sağlayan başta tüm şehitlerimizden Allah razı olsun. Ülkemiz sürekli dış güçlerin oyunlarına maruz kalmakta. Yıllarca PKK ile ülkemizin huzurunu bozmaya çalıştılar, olmadı. FETO ihtilali ile kuşatmaya çalıştılar bunların ikisinde de başarılı olamayınca dışardan kuşatmaya çalıştılar. Ülkemiz ne zaman toparlanmaya başlayınca dış güçler sürekli önümüze bir engel çıkarmaya çalışıyorlar. Onun için bu dış güçlere karşı diyoruz ki bizim en büyük silahımız birliğimiz, beraberliğimiz inancımız. Allah’ım bu birlik ve beraberliğimizi bozasın bozmak isteyenlere de fırsat vermesin” şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}