HaberlerSamsun HaberleriNeyzen doktor ağlattı

Neyzen doktor ağlattı - Samsun Haberleri

Samsun'da doktorluğunun yanı sıra ney sanatçısı olarak tanınan Turgut Tokaç, son yolculuğuna dualarla uğurlandı

Neyzen doktor ağlattı

Samsun'un önde gelen ney sanatçılarından olan ve bugüne kadar çok sayıda neyzen yetiştiren, uzun yıllar Samsun Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevlerinde bulunan Turgut Tokaç, gözyaşları arasında toprağa verildi.

KIRANKÖY'E DEFNEDİLDİ

76 yaşında hayatını kaybeden 3 çocuk babası Dr.Turgut Tokaç'ın cenazesi Büyük Camii'de kılınan öğle namazından sonra Kıran Mahallesi Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Turgut Tokaç'ın oğulları Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürü Doç. Dr. Murat Salim Tokaç ile Melik Can Tokaç taziyeleri kabul etti.

CENAZEYE GENİŞ KATILIM

Cenaze törenine, Samsun Valisi Osman Kaymak, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy, Samsun Vali Yardımcısı Recep Yüksel, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, tiyatro ve sinema sanatçısı Nejat Birecik, CHP Samsun İl Sekreteri Bülent Acar, Samsun Berberler Odası Başkanı Zabit Pilan, Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Altuntaş, Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven, Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun, gazetemiz yazarları Osman Kara ve Vehbi Tezcan, Canik Belediyesi THM Koro Şefi Yavuz Özkaran, eski futbol hakemlerinden Ali Gürler, eski OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, doktorlar, müzisyenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}