HaberlerSamsunspor HaberleriÖnder Özen'in kararı bekleniyor

Önder Özen'in kararı bekleniyor - Samsunspor Haberleri

Samsun'a gelen ve Başkan İsmail Uyanık'la görüşen Önder Özen'in vereceği karar bekleniyor. Kulübün futbol takımının patronu olacak Özen'in çocuklarıyla birlikte Samsun'a yerleşmeyi düşündüğü ve bunun için şehri gezip fikir sahibi olduğu öğrenildi.

Önder Özen'in kararı bekleniyor

OKULLARI GEZDİ

Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık'ın sportif direktörlük konusunda görüştüğü ünlü futbol adamı  Önder Özen, telefondaki iki görüşmenin ardından önceki gün Samsun'a gelmişti. Önder Özen'le Nuri Asan Tesisleri'nde gece 3'e kadar süren toplantıda, düşünceler, futbol anlayışı ve hedefler konuşuldu. Maddiyatın konuşulmadığı toplantıda taraflar büyük ölçüde anlaşma sağladı. Önder Özen'in iki çocuğuyla birlikte yaşadığı ve onları düşünmek zorunda olduğunu yönetime ilettiği öğrenildi. Dün gün boyunca çocuklarının eğitim alabileceği okulları gezen Özen, bir anlamda da şehirle ilgili fikir sahibi oldu. Çocuklarından birisinin iyi derecede basketbol, diğerinin de futbol oynadığı öğrenilen Özen'in, bu konuda kulüp için de araştırmalarda bulunduğu ifade edildi. Özen'in çocuklarının geleceğiyle ilgili kafasında olan kaygıları çözdüğünde Samsunspor'a da net kararını vermesi bekleniyor.

İLK AYAĞI GEÇTİK

Samsunspor Başkan İsmail Uyanık, Özen'le görüşmesini değerlendirirken, "Önder Özen proje adamı. Samsun'u görmek istedi ve kendisini davet ettik. Kendisiyle para bile konuşmadık. Samsun'a geldiğindeki heyecanı ve anlaşmışız gibi çalışmaya başlaması bizleri de mutlu etti. Futbolla ilgili düşünceleri, anlayışı ve hedefleri kendisine anlattık. Pürüz çıkacağını düşünmüyorum. Sportif direktör sorununu çözerek ilk ayağı geçtik. Ardından futbol takımını kurup, hocamızı alacağız. Burası  Samsunspor, kulüp kadroyu kurar ve başına hoca getirir. Hoca gelince de bir kaç istekte bulunur. Önder hocayla anlaştığımızda kadronun kurulması konusunda üst aklımız Celil, Serkan, Ercan ve Cenk'le birlikte tam yetkili olacak. Onlarla da iyi anlaşacaklarına inanıyorum. Samsun futbol geleceği olan bir şehir. Buradan iyi futbol adamları da çıkarmalıyız. Bu efsane isimlerle bunu da yapmak istiyoruz" dedi.

SIRADAKİ HABER
}