HaberlerSamsun HaberleriYeni bir heyecan

Yeni bir heyecan - Samsun Haberleri

Samsun'a yeni bir heyecan kazandıracak olan curling sporu çok yakında hizmete girecek. Samsun'a atanan Curling Antrenörü Adem Özdemir, hedeflerinin curling sporunu Karadeniz'e sevdirmek olduğunu söyledi

Yeni bir heyecan

YAZ OKULU AÇILACAK

Nisan ayında faaliyet giren İlkadım Buz Sporları Salonu'nda curling yaz spor okulu heyecanı başlayacak. Samsun'a atanan Türkiye Curling Federasyonu Antrenörü Adem Özdemir, hedeflerinin curlingi bütün Karadeniz'e sevdirmek olduğunu belirtti. Milli takım forması ile birçok başarıya imza atan Antrenör Adem Özdemir,"Curling, 4 oyuncu bir yedekten oluşan zeka, strateji ve taktikten oluşan bir spor branşıdır. Curlingi diğer sporlardan ayıran en güzel yönü yaş sınırı olmamasıdır. Yaz okullarında Samsun'u curling sporu ile tanıştıracağız"dedi.

KARADENİZE SEVDİRECEĞİZ

Curlingin Türkiye'de hızla gelişmekte olan bir spor branşı olduğunu belirten Özdemir,"Türkiye'de 60'ın üzerinde curling sporu yapan kulüp var. Diğer branşlarda olduğu gibi curlingde de Türkiye Şampiyonası, 2. Lig Elemeleri ve 1. Lig gibi kademeleri bulunuyor. Bizde Samsun'da kuracağımız kulüplerle en kısa zamanda bu liglerdeki yerlerimiz alacağız. Türkiye'de en büyük salon Erzurum'dan sonra Samsun'da açıldı. Bu salonu en iyi şekilde değerlendirip lisanslı sporcular yetiştirmeye başlayacağız. Bizim amacımız curlingi Karadeniz bölgesine sevdirmek"diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}