HaberlerKocaeli Haberleriİzmit'ten Bursa'ya her gün gezi düzenleniyor

İzmit'ten Bursa'ya her gün gezi düzenleniyor - Kocaeli Haberleri

İzmit Belediyesi tarafından her gün düzenlenen Bursa kültür gezilerine 6 ay içerisinde 6 bine yakın vatandaş katıldı.

İzmit'ten Bursa'ya her gün gezi düzenleniyor

İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen Bursa kültür gezileri devam ediyor. Haftanın 7 günü yapılan gezilere vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen gezilere 6 ay içinde 6 bine yakın vatandaş katıldı. Vatandaşlardan gelen talep üzerine Ramazan ayı boyunca da Bursa kültür gezilerinin devam edeceği ifade edildi.
Her mahalleden 45 kişi, özel olarak hazırlanan otobüs ile İzmit'ten bulundukları yerden alınıp Bursa'ya götürülüyor. Sabah erken saatlerde İzmit'ten hareket eden vatandaşlar, rehber eşliğinde Bursa'nın tarihi ve kültürel yerlerini geziyor. Sırasıyla Cumalı Kızık Köyü, Tophane, Saat Kulesi, Osmangazi, Orhangazi Türbeleri, Emir Sultan Camii ve Türbesi, Yeşil Cami, Yeşil Türbe, Koza Han ve Ulu Cami'yi gezen İzmitliler, iftarı da Bursa'da yaptıktan sonra geri dönüyor.
İzmit Belediyesi'nin düzenlediği kültür gezisinden oldukça memnun kaldıklarını söyleyen vatandaşlar, Ramazan ayında manevi değeri yüksek olan bu gezilerin kendilerini mutlu ettiğini belirterek Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

SIRADAKİ HABER
}