HaberlerMeral Akşener: 'Devlet fındık için 15 lira fiyat açıklayacak'

Meral Akşener: 'Devlet fındık için 15 lira fiyat açıklayacak'

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, 24 Haziran seçimleri kapsamındaki programına Ordu ve Giresun'da devam etti.

Meral Akşener: 'Devlet fındık için 15 lira fiyat açıklayacak'

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan kalabalığa seslenen  İYİ Parti  Genel Başkanı  Meral Akşener, hükümete yüklendi. İktidara geldiklerinde ve kendisinin de cumhurbaşkanı seçildiğinde yapacaklarını anlatan Akşener, fındığı destekleyeceklerini söyledi. Fındığa destek olacaklarını ifade eden Akşener, 'Cumhurbaşkanı seçildiğimde ilk açıklama yapacağım konu fındık fiyatıdır. Fındığı 15 lira açıklayacağız. Fındığa iyi fiyat vermediğimiz takdirde  fındık  mezara gömülür. Fiskobirlik yeniden tanzim edilecek, varlık fonundan çıkarılacak. Bunun pazarlamasını yapan şirket millileşecek' dedi.

Seçildikleri takdirde ekonomi ile insana yoğunlaşacaklarını belirten Akşener, 'TRT'yi satacağız, ortaya çıkan kaynakla istihdam oluşturacağız. İsrafla mücadele edeceğiz. Yargıçlar tarafsız olacak. Demokrasi yeniden tanzim edilecek. Ekonominin merkezi güvendir. Yerli yatırımcı yatırım yapmıyor önce bunu tanzim edeceğiz. Hukukun üstünlüğünü, iyileştirilmiş parlamenter sistemi yeniden ülke gündemine getireceğiz. Kutlu devlet ve mutlu devlet genel hedefimizdir. Yap-boz tahtasına dönmüş müfredatı düzenleyeceğiz. Dünyada yaşıtlarıyla mücadele eden, 21.yüzyıl teknolojisi ile ülkesini ileriye taşıyacak gençlik istiyoruz' diye konuştu.

Kanal İstanbul'un yapılmamasını isteyen Akşener, 'Kanal İstanbul için çılgın proje diyorlar. İki sorum var. Birincisi, hangi kaynaktan sağlayacaksınız? İkincisi, ülkeye ne fayda sağlayacak, hangi geliri getirecek? Bu sorunun cevabı yok' şeklinde konuştu.

Giresun'da da miting yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'Bu güne kadar ıslık çalarak, seçim kazandılar. Ama artık öyle yama yok. Karşılarında Merhum Alpaslan'ın ve Demirel'in çırağı bulunuyor. Benden ve İYİ Parti'den korktuklarından iftira atarak karalamaya çalışıyorlar'  dedi.

Giresun Atatürk Meydanı'nda partililere seslenen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'Bizi FETÖ ile yan yana koyuyorlar. Eğer varsa ispatın gereğini yapın, tutuklayın. Ama ispat edemeyen şerefsizdir. Bunu benden başka söyleyecek de bir başkası çıkmaz, çıkamaz. Bu iftiralarla bizi karalayamazsınız' diye konuştu.
Giresun'da fındığa kendi dönemlerinde 15 lira fiyat verileceğini açıklayan Akşener, 'Fındık sadece Giresun'un değil, Türkiye'nin stratejik ürünü. Fındık sadece Giresun'a değil ülkemize de kazandırıyor. Ama artık fındık para etmiyor, FİSKOBİRLİK devreden çıkarıldı, fındık üreticisi perişan değil mi? Niçin bu aşamaya geldiğini söyleyeyim. Gidildi Berlusconi ile görüşüldü. Sonra da Berlusconi'ye Türkiye'nin en büyük fındık alıcısı ve fiyatını belirleyen kuruluşu satıldı. FİSKOBİRLİK'te devreden çıkarıldı. Ama biz geldiğimizde fındık en az 15 liradan satılacak. 24 Haziran'da fındığa uzanan eller kırılacak. Türkiye'nin en önemli stratejik ürünü baş üstünde tutulacak' açıklamasında bulundu.

Akşener, kendisine ulaştırılan bir notu da okuyarak, Başbakan Binali Yıldırım'ın Millet Bahçesi yapılacak açıklamasında bulunduğu Atatürk Stadı için de 'Park yapılacaktır' dedi.

SIRADAKİ HABER
}