Haberler'Ne kadar şükretsek azdır'

'Ne kadar şükretsek azdır'

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 'Ülkemizde huzur ve güven içerisinde oruçlarımızı tutuyoruz, iftarlarımızı açıyoruz, teravih namazlarına gidiyoruz ve sahurlarımıza kalkıyoruz. Onun için ne kadar şükretsek azdır' dedi.

'Ne kadar şükretsek azdır'

Ramazan ayının her günü farklı camilerde Kur'an ziyafeti veren İlkadım Belediyesi'nin 24. günkü adresi Yenidoğan Camii oldu. Vatandaşların akın ettiği Yenidoğan Camii'nde, akşam ve teravih namazı arası Üsküdar Valide-i Cedit Cami İmam Hatibi Kerim Öztürk Kur’an ziyafet yaşatarak vatandaşların gönüllerine seslendi.

YOĞUN KATILIM

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un her akşam farklı bir camide gerçekleştirdiği Gönül Sohbetleri Programı'na AK Parti Milletvekili Adayı Bekir Keleş, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Hakan Ay, İlkadım Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda İlkadımlı katıldı.

HALKLA SOHBET

Yenidoğan Camii'nde, teravih namazı çıkışı vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet eden Başkan Tok, "Bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi'ne sağlık sıhhat ve afiyet içerisinde ulaşmayı daha sonrasında da Cenab-ı Hak Ramazan Bayramına bizleri ulaştırmayı nasip etsin” dedi.

HUZUR VE GÜVEN

Teravih çıkışı İlkadım Belediyesi tarafından ikram edilen çay ve lokmalar eşliğinde vatandaşlarla sohbet eden Başkan Tok, “Cenabı Hak, tutmuş olduğumuz oruçları, kılmış olduğumuz namazlarımızı kabul etsin. Ülkemizde huzur ve güven içerisinde oruçlarımızı tutuyoruz, iftarlarımızı açıyoruz, teravih namazlarına gidiyoruz ve sahurlarımıza kalkıyoruz. Onun için ne kadar şükretsek azdır diye düşünüyorum. Çünkü hemen yanı başımızdaki İslam ülkelerine ve Ortadoğu'daki ülkelere baktığımızda oralarda kan var, gözyaşı var, açlık var, sefalet var ve katliamlar var. Bundan ötürü ülkemizde huzur ve istikrar ortamına şükretmeli ve birlik beraberliğimizi kollamayız. Bu huzur ve istikrar ortamı da bizlerin vatandaşlarımıza daha güzel projeler sunmamıza olanak sağlıyor. Biz her akşam farklı camilerimize ülkemizin tanınan ve bilinen hocalarımızı misafir ederek vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Bununla birlikte her gün yine farklı mahallelerimizde Komşu İftarları programını gerçekleştirerek vatandaşlarımızın birlik ve beraberliklerini perçinliyor, hep beraber oruçlarımızı açarak dualarımızı ediyoruz. Halkımızın da programlarımıza ilgi göstermesi ve olumlu tepkiler vermesi bizi daha farklı projelere itiyor" dedi.

SECCADENLE GEL

Kadir Gecesi için özel bir program hazırladıklarını ifade eden Başkan Tok, "Cumhuriyet Meydanı'nda, Çifte Ezan, Enderun Teravih, Kur'an Ziyafeti İlahiler ve Sakal-ı Şerif'in de ziyarete açılacağı, dualarla ihya edeceğimiz ve çeşitli ikramlarımızın olacağı, 'Seccadenle Gel' Teravih Namazı ve Kadir Gecesi Özel Programı'na tüm halkımızı davet ediyorum" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}