HaberlerKimse dışlanmayacak

Kimse dışlanmayacak

CHP Samsun Milletvekili Adayı Neslihan Hancıoğlu, 'CHP, hiçbir yurttaşımızı inancı, kökeni ve kimliği nedeni ile dışlanmayacak, ötekileştirilmeyecektir' dedi.

Kimse dışlanmayacak

CHP Samsun Milletvekili Adayı Neslihan Hancıoğlu, AK Parti'nin, iktidarını devam ettirebilmek için Türkiye'nin asırlardır süren bir arada yaşama kültürüne darbe vurduğunu belirterek, "AK Parti varoluşunu adeta toplumsal kutuplaşmanın sürekli tırmandırılmasına bağlamaktadır. Bunun üzücü sonuçları komşuların birbiriyle görüşmemesi, akrabalık bağlarının bile kurulmamaya başlaması gibi toplumsal geleneğimize ve yapımızı bozacak, ayrıştıracak sonuçlara doğru hızla yol almaktayız" dedi.

CUMHURİYETİN GEREĞİ

Türkiye'de toplumun etnik, dinsel, mezhepsel ve yaşam tarzı ekseninde kutuplaştırılmasının artık sürdürülemez noktaya geldiğini ifade eden Hancıoğlu, "AK Parti'nin tek adam rejimi ve şahsileştirilmiş parti devletinin tüm yurttaşlarımızı kucaklamayan, ortak bir paydada buluşturmayan anlayışı, Türkiye'yi kalkınmış ve demokratik ülkelerin gerisinde bırakmaktadır. AK Parti'nin Cumhuriyet tarihiyle hesaplaşma çabası, ülkenin yetişmiş insan kaynaklarına ve ilerleme motivasyonuna zarar vermektedir. Toplumsal barış için gerekli güven ve huzur iklimi ortadan kaldırılmaktadır. İşte bu koşullarda CHP hiçbir yurttaşımızı inancı, kökeni ve kimliği nedeni ile dışlanmayacak, ötekileştirilmeyecektir. Her bir bireyi demokratik bir yurttaşlık anlayışı ile kucaklayacaktır. Özgürlükçü yurttaşlık siyasetimizin ve Cumhuriyet anlayışımızın gereği budur" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}