HaberlerSamsun HaberleriBaşkan Tok: 'Türkiye'ye örnek proje'

Başkan Tok: 'Türkiye'ye örnek proje' - Samsun Haberleri

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 'Karadeniz'in en büyük Cami ve Külliyesi inşa ediyoruz. Bu yapı mimarisi ile Samsun başta olmak üzere Türkiye'de birçok şehirde örnek olarak gösteriliyor' dedi.

Başkan Tok: 'Türkiye'ye örnek proje'

İlkadım Belediyesi tarafından komşuluk ilişkilerini, paylaşmanın önemini ve birlikteliği pekiştirmek amacı ile düzenlenen ramazan etkinlikleri vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Ramazan ayının 25’inci gününde Bahçelievler, İstasyon ve Kılıçdede mahalle sakinlerinin bir araya geldiği iftar sofrasında sıcak ve samimi bir ortam yaşandı. Ardından Kışla Merkez Camii’nde Gönül Sohbetleri programıyla İlkadımlılar maneviyat dolu bir gece yaşamış oldu.

GÜÇLÜ BİRLİKTELİK

İftar öncesinde Saadet Caddesi’ne kurulan iftar alanına gelerek vatandaşla buluşan Başkan Tok, gördüğü yoğun ilgi karşısında mutlu olduğunu belirtirken, masaları gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Tok, “Ben her şeyden önce siz değerli hemşehrilerime teşekkür etmek istiyorum. Sizlerin bizim kurduğumuz iftar sofralarımıza icabet etmeniz ve bu denli ilgi göstermeniz bizler için övünç ve mutluluk kaynağı oluyor. Böylesine güzel bir ortamda sofralar kuruluyor, sohbetler ediliyor, hep bir ağızdan dualar okunuyor ve huzur içerisinde oruçlarımızı açıyoruz. Bu güzel birlikteliğimizin daim olmasını dilerim. İlkadım Belediyesi olarak siz değerli hemşehrilerimizin refahı için tüm mesai arkadaşlarımızla gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İŞİMİZ HİZMET

İftar sonrası İlkadım Belediyesi tarafından organize edilen Gönül Sohbetleri Teravih Programına katılan Başkan Tok, cami cemaati ile Eyüp Sultan Camii İmam Hatibi Erhan Mete’nin okuduğu Kur’an tilavetine katıldı. İlkadımlılara seslenen Başkan Tok, “Ramazan ayının en güzel duygularından olan paylaşım duygusunu iftardan sahura sizlerle birlik içerisinde yaşamaktan sonsuz mutluluk duyuyorum. İlkadım Belediyesi olarak sizlerin bu ilgi ve yakınlığınızdan aldığımız güç ile çok anlamlı projelere imza atıyoruz” ifadelerini kullandı.

İNANÇ TURİZMİNE BÜYÜK KATKI

İki önemli projeden bahseden Başkan Tok, “Uzun yıllar sonra bir belediye başkanı olarak cami yapmak bana nasip oldu. Hem Camii ve Külliye projemizin inşası devam ediyor hem de Belediye Yeni Hizmet Binamızın yanına yeni bir cami yapıyoruz. Camii ve Külliye projemiz tamamlandığında şehrimize gelen herkesin görmek isteyeceği, inanç turizmine büyük katkı sağlayacak dev bir eser yapıyoruz. Sadece taş ve ahşap kullanarak Selçuklu mimarisinden esinlendiğimiz projemiz tamamlandığında Karadeniz’in en büyük camii ve külliyesi olacak. Mimarisi ile Türkiye'ye örnek olacak olan Camii ve Külliye'de 200 araçlık otopark, 2 bin kişilik çok amaçlı salon, ortak kullanım alanları ve eşsiz avlusu olacak. Her ayrıntının düşünüldüğü yapı, hem eşsiz bir ibadet alanı hem de sosyal bir alan olma özelliği taşıyacak” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}