HaberlerKavuran: 'Bayram namazı cenaze namazına dönüşmesin'

Kavuran: 'Bayram namazı cenaze namazına dönüşmesin'

Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Dursun Kavuran, 'Bayramlda eş, dost ve akraba ile kavuşalım derken onlardan hep ayrılmayalım, bayram namazlarımızı cenaze namazlarına dönüştürmeyelim' dedi

Kavuran: 'Bayram namazı cenaze namazına dönüşmesin'

Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Dursun Kavuran, Ramazan Bayramı öncesinde önemli uyarılarda bulundu. Kavuran, trafik kazalarının yaz mevsiminde ve bayramlarda diğer zamanlara göre yüzde 50 oranında artış gösterdiğini dile getirdi.

KURALLARA UYMALIYIZ

Okulların tatil olması ve Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla, insanların tatil hazırlığı yaptığına dikkat çeken Kavuran, "Bayram günlerinde, yollardaki trafiğin diğer zamanlara göre yüzde 60-70 civarında daha yoğun olacağı muhakkaktır. Yollarımızı kan gölüne çevirmemek adına, kendimizin ve başkasının canına ve malına kasdetmeden, trafik kurallarına uyarak hareket etmemiz gerekmektedir. Bayram tatiline çıkacak olan vatandaşlarımızın yollarda çok dikkatli olmaları alınan emniyet tedbirlerine karşı duyarlı olmaları, aşırı hız, hatalı sollama ve kırmızı ışık ihlali gibi trafik kurallarını ihlal etmemeleri ve mümkün olduğu kadar seyahatlerini toplu taşıma araçları ile yapmalıdırlar" dedi.

BAKIM YAPTIRILMALI

'Kendi araçları ile tatile gidecek olanların araç bakımlarını mutlaka yaptırmış olmaları, uykusuz yorgun, ilaç veya alkol alarak yola çıkmamaları gerekir' diyen Kavuran, "Uzun yola çıkacak sürücüler, her 2 saatte bir mola verip el ve yüzlerini yıkamaları rahat bir yolculuk yapmaları gerekmektedir. Araçlarına bindikleri zaman sürücü ve yolcu olarak mutlaka emniyet kemerlerini takmaları ve seyir halinde iken cep telefonu ile görüşme yapmamaları olası bir kazanın önüne geçecektir. Bayramlarda eş dost ve akrabalarımızla kavuşalım derken onlardan hep ayrılmayalım, bayram namazlarımızı cenaze namazlarına dönüştürmeyelim" diye konuştu.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}