Haberler İftara yoğun katılım

İftara yoğun katılım

Bafra Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen halk iftarı bu yıl yoğun katılım ile gerçekleşti.

 İftara yoğun katılım

15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda düzenlenen iftar programı Bafralıların akınına uğradı. 5 bin kişinin katıldığı iftar programında 7’den 77’ye herkes aynı sofrada buluştu. Masaları tek tek gezen Belediye Başkanı Hamit Kılıç, herkesin Kadir Gecesi’ni de tebrik etti.

BİRLİKTE DUA ETTİK

İftar programında konuşan Başkan Kılıç, “Bu kutlu günde buraya gelerek bizleri sevindiren Bafralı hemşehrilerime teşekkür ederim. Vatandaşlarımıza, ‘Seccadenizi alın gelin, bin aydan daha hayırlı gecenin coşkusunu iftardan teravihe hep birlikte yaşayalım’ diyerek ricada bulunmuştuk. Maşallah hemşehrilerimiz bu akşam akın etti. İftar sonrası hep birlikte dualar ettik, yatsı ve teravih namazımızı burada eda ettik. Programın hazırlanmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşen iftar yemeği sonrası yapılan konuşmaların ardından Bafra Müftülüğü tarafından hazırlanan Kadir Gecesi programı başladı. Bafra Müftülüğü Tasavvuf Musikisi korosu tarafından okunan ilahiler ve Kur’an tilavetleri ile gece devam etti.

SIRADAKİ HABER
}