HaberlerMüslümanlar için dua etti

Müslümanlar için dua etti

Kadir Gecesi'ni Kevser Cami'nde geçiren Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, 'İslam coğrafyası maalesef kan ağlıyor. Kadir Gecesi'nde onlar için de dua ettik' dedi.

Müslümanlar için dua etti

Kadir Gecesi dolayısıyla Havza’da tüm camiler tıklım tıklım doldu. Başta Kevser Cami olmak üzere birçok camide vatandalar, namazlarını cami dışında kılmak zorunda kaldı. Kevser Cami önünde Kadir Gecesi vesilesiyle Havza Belediyesi tarafından ramazan şerbeti dağıtıldı. Öte yandan merhum hayırsever işadamı Hacı Mehmet Öngel için ailesi tarafından lokma tatlısı dağıtıldı.

SAKAL-I ŞERİF’E ZİYARET

Vatandaşların Kadir Gecesi’ni tebrik eden Belediye Başkanı Murat İkiz, “Birlik ve beraberlik duyguları ile eda ettiğimiz Kadir Gecemiz mübarek olsun. Aynı duygu ve düşünceler Cenab-ı Hak bizlere daha nice Kadir geceleri nasip etsin. Bizler rahat bir şekilde Kadir Gecemizi kutluyoruz, orucumuzu tutuyoruz, bayramımızı kutluyoruz. İslam coğrafyasında maalesef tüm Müslümanlar kan ağlıyor. Kadir Gecesi’nde onlar için de dua ettik. İnşallah bir daha ki ramazanı onlar da huzur içerisinde geçirirler. Şimdiden Ramazan Bayramı’nı kutlarım” diye konuştu. Başkan İkiz ve eşi Lebibe İkiz, Yörgüç Paşazade Mustafa Paşa Camisi'nde ziyarete açılan Sakal-ı Şerif’i de ziyaret etti.

SIRADAKİ HABER
}