HaberlerKocaeli HaberleriKartepe'de 6 bin kişi kent iftarında buluştu

Kartepe'de 6 bin kişi kent iftarında buluştu - Kocaeli Haberleri

Kartepe'de Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez'in ev sahipliğinde gerçekleşen Kent İftarı yaklaşık 6 bin kişinin katlımı ile gerçekleşti.

Kartepe'de 6 bin kişi kent iftarında buluştu

Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Kent İftarı'nın 10'ncusu Meşelik Park'ta gerçekleştirildi. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez'in ev sahibi olduğu iftar yemeğine Kartepe İlçe Kaymakamı Ayhan Durmuş, AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Mustafa Kocaman, İlçe Müftüsü Mustafa Nurgün, İlçe Jandarma Komutanı Kadir Kaya, siyasi parti temsilcileri ve Kartepeliler katıldı.
İftar öncesinde Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve ilçe protokolü, misafirlerle sohbet ederken, çocuklarla yakından ilgilendiler. Kuranı Kerim tilaveti sonrasında Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, gerçekleştirdiği selamla konuşmasında, 'Ramazan ayının feyzinden hepimizin faydalanmasını diliyorum. Hep birlikte iftar açmanın sevinci içerisindeyiz. Mevlam bu birlik ve beraberliği daim eylesin. Birlik ve beraberlik içerisinde bulunuyorsak bunu polisimize, askerimize, ülkemiz için canını feda etmiş olan şehitlerimize borçluyuz. Ülkemiz tüm mazlumların umududur' dedi.
'Ülkemizin son dönemlerde yakaladığı istikrar sonrasında İslam dünyasını hamisi durumuna gelmiştir' diyen Başkan Üzülmez, 'Burada oruçlarımızı açarken Müslüman din kardeşlerimiz zulüm altındadır. O insanlarında ümidi ve beklentisi Türkiye'dir. Türkiye yılda ortalama yüzde 5.7 büyümeyle, son 10 yılda 8 Milyon ilave istihdam oluşturmuştur. Avrupa'dan gelişmiş ülkelerden daha fazla büyüdük. 2023 hedeflerine hızla ilerliyoruz. Bunu yaparken ülkemize karşı her türlü hainlikler devam etmektedir' şeklinde konuştu.
Genç bir ilçe olarak kent kimliğini kazanma noktasında yatırımlar yapıldığını belirten Başkan Üzülmez, 'İlçe belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlamında hizmetler ayağınıza gelirken, turizm ve lojistik merkez olma yolunda ilerliyoruz. Kardeşlik ikliminin temelini atan hizmetler sizlerin gönüllerine giden yollar yapmayı başardıysak ne mutlu bizlere. Kartepemiz'den bütün belediyelere örnek olan projeleri hayata geçirdik. Geçmişi kuyruklarla dolu olan ülkemiz hainliklere rağmen emin adımlarla hedefine yürümektedir. Önümüzde çocuklarımızın geleceğini ilgilendiren tarihi bir seçim var. 24 Haziran'da üzerimize düşen vatandaşlık görevini yerine getirmeli ve bu kutlu yürüyüşe güçlenerek büyüyerek devam etmeliyiz. Biz birlikteyken güçlüyüz' ifadelerini kullandı.
Ezanın okunması ile birlikte binlerce Kartepeli orucunu aynı sofrada açtı.

SIRADAKİ HABER
}