Haberlerİstanbul HaberleriAmbalaj sektörü büyüyor

Ambalaj sektörü büyüyor - İstanbul Haberleri

Ambalaj sektörü, yapılan önemli yatırımlar ve ihracat başarıları ile büyümeye devam ediyor.

Ambalaj sektörü büyüyor

İSO Birinci 500 listesinde ambalaj sektöründen 29 firma yer aldı. Ambalaj Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sarıbekir, firmaların 17'sinin üyeleri olduğunu belirterek, yoğun rekabet yaşanan sektörde firmaların önemli başarılar elde ettiğini söyledi.
Listede yer alan tüm üreticileri tebrik eden Sarıbekir, son yıllarda yapılan önemli yatırımlarla kapasite fazlası olan ve yoğun rekabetin yaşandığı sektörde, firmaların başarılı çalışmalarının devam edeceğine inandığını söyledi.
Sarıbekir, şöyle devam etti: 'Ambalaj sektörünün yıllık değişimine bakıldığında; İSO ilk 500'de yer alan firmaların sayısının 27'den 29'a çıktığı; bu 29 firmanın gerçekleştirdiği üretimden satışların yaklaşık yüzde 54,48 arttığı; dönem karlarının yüzde 19,92 azaldığı; ihracatlarının yüzde 18,73 ve çalışan sayılarının ise yaklaşık yüzde 24,66 arttığı görülüyor. Geçen yıl İSO Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan firmalarımızın üretimden satışları yüzde 2,9; dönem karları yüzde 0,9; ihracatları yüzde 1,2 ve çalışan sayıları ise yüzde 1,9'unu oluşturmuştu'.

SIRADAKİ HABER
}