HaberlerÇarşamba'da bayram hazırlığı

Çarşamba'da bayram hazırlığı

Çarşamba Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi camilerde ve şehir mezarlıklarında temizlik ve çevre düzenleme çalışmaları yapıyor

Çarşamba'da bayram hazırlığı

Çarşamba Belediyesi, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi ilçede hummalı bir çalışma sürdürüyor. Bozulan yollar yenilenirken, bayramda halkın ziyaret edeceği mekanlar, şehir mezarlıkları ve camiler de temizlik çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor.

TAM DONANIMLI TESİS

Halkın huzurlu bir bayram geçirmesi için hazırlıklara devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “İlçemizde kavşak ve bağlantı yollarını yenileyerek, araç trafiğini rahatlatılıyoruz. Şehir mezarlıklarında yol, mıntıka temizliği ve çevre düzenleme çalışmalarına hız kazandırdık. İnsanların gönül rahatlığı ile sağlıklı bir ortamda ziyaretlerini gerçekleştirmeleri için mezarlıklarımızda gerekli bakım ve onarım çalışmalarını yapıyoruz. Doğuyaka’da Göğceli Batıyaka’da Sarıcalı Mezarlığı’nda önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Sefalı Mezarlığımıza tam donanımlı sosyal tesis inşa ediyoruz” şeklinde konuştu.

TURİZME KAZANDIRILACAK

Çarşamba İlçesi’nde doğa ve inanç turizmini geliştirmek için çalışmalar yaptıklarını açıklayan Başkan Dündar, “800 yılı aşkın tarihiyle ülkemizin ibatede açık en eski ahşap cami olan Tarihi Göğceli Cami Çarşamba’da ziyaretçi akınına uğruyor. Osmanlı’da son yüzyılda Karadeniz Bölgesi’ni yöneten Çarşambalı Hazinedaroğulları ailesinin tüm Karadeniz’de olduğu gibi ilçemizde de vakıf, hazire ve camileri bulunuyor. Buraları yaptığımız bakım-onarım çalışmalarının ardından ziyarete açıyoruz. Ayrıca Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı ve Beylik Merkezi Tarihi Ordu Köyü’ne doğa, tarih ve kültür güzergahı oluşturuyoruz. Bu mekanlar tadilat çalışmalarının ardından bölge, turizmimize kazandırılacak” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}