HaberlerKul'dan, cami incelemesi

Kul'dan, cami incelemesi

Cami inşaatında inceleme yapan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, ibadethanelerin bakım, onarım ve temizliklerine önem verdiklerini dile getirdi.

Kul'dan, cami incelemesi

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Kocamanbaşı Mahallesi’nde yapımı devam eden cami inşaatında incelemelerde bulundu. Belediye Başkan Yardımcısı Sezai Uzun’un eşlik ettiği ziyarette Başkan Kul, Mahalle Muhtarı Metin Çetinkaya’dan inşaat çalışmaları hakkında bilgi aldı, mahalle halkı ile sohbet etti.

MİLLİ KÜLTÜR OCAĞIMIZ

Başkan Kul, camilerin İslamiyet'in sembolü olduğunu belirterek, “Camiler gerçek huzuru bulduğumuz manevi sığınaklarımızdır. Camiler vatan sevgisinin milli bütünlüğün telkin edildiği, şehitlik-gazilik ruhunun beslendiği, çalışma azminin, güzel ahlakın işlendiği dini ve milli kültür ocağımızdır. Bizler de Belediyemiz imkanları dahilinde ibadethanelerimize ve eğitim kurumlarımıza destek olmak için elimizden geleni yapıyoruz. İlçemizin birçok camisinde peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları gerçekleştirdik. Diğer çalışmalarına destek ve katkı verdik. Bu camimizin yapımında katkısı olan ve olacak hayırseverlerin Allah hayırlarını kabul etsin” dedi.

ÇALIŞMALARA DEVAM

İlçede vatandaşların sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir şekilde ibadetlerini yerlerini getirmesini sağlamak adına ibadethanelerde temizlik hizmetine devam ettiklerini söyleyen Başkan Kul, “Temizlik imandan gelir. İslam dininde temizliğe verilen önem hem ayetlerde hem hadislerde hem de kültürümüzde çok net bir şekilde ortada. Biz ‘imanın yarısı temizlik’ diyoruz. İlçemizde 250 cami, 28 Kur’an Kursu ve 6 cemevi bulunuyor. Camilerimizin, Ku’ran kurslarımızın ve cemevlerimizin temizliğini kurduğumuz İbadethane Temizlik Ekibi ile tamamladık. Artık periyodik olarak ihtiyaç önceliğine göre ilçelerimizdeki ibadethanelerimizin temizlik hizmetleri sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

15 TEMMUZ TEŞEKKÜRÜ

Konuşmasında 15 Temmuz FETÖ darbe girişimine de değinen Kul, "O gece darbe girişimine camilerin minarelerinden yükselen selalarla halkımız darbeye geçit vermedi. Buradan kahraman din görevlisi kardeşlerime bir kez daha teşekkür etmek istiyorum" ifadesini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}