HaberlerSamsun Haberleri Adaylar iftarda buluştu

Adaylar iftarda buluştu - Samsun Haberleri

İYİ Parti Samsun Milletvekili Adayı Birsen Öztürk, Millet İttifakı'nı oluşturan partilerin kadın milletvekili adayları ve yöneticilerini iftarda bir araya getirdi.

 Adaylar iftarda buluştu

İlkadım Belediyesi Ihlamur Kafe'de düzenlenen iftara, İYİ Parti Milletvekili Adayı Birsen Öztürk, CHP Milletvekili adayları Işık Özkefeli, Arzu Sabuncu, Saadet Partisi Milletvekili Adayı Büşra Genez, İYİ Parti İl Yönetim Kurulu'nun kadın üyeleri, CHP İlkadım İlçe Kadın Kolları Başkanı Suna Ceylan ve yönetim kurulu üyeleri, İYİ Parti İl Kadın Kolları Başkanı Semra Odabaş, İYİ Parti İlkadım İlçe Başkan Burcu Iştan Satar, Atakum İlçe Başkanı Selen Gülhan Çam, Tekkeköy İle Başkanı Gülay Aydın ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

GELECEĞİMİZ İÇİN BERABERİZ

Yemekten sonra konuşan Öztürk, "Millet İttifakı'nın kadın yöneticileri ve adayları ile tanışmak, kaynaşmak, bundan sonraki süreçlerde de ortak çalışmalar yapmak amacıyla bir araya geldik. Katılımınız için çok teşekkür ederim. Atatürk ilkeleri ile büyümüş, dinimizin temelleri ile yaşamış insanlarız. Geldiğimiz noktada, 16 yıldır yaşadığımız yüksek tansiyonun artık sona ermesini sağlamak, normalleşmek amacıyla yola çıktık. Sıkıntılı günlerden ferah, umut dolu günlere adım atmak için mücadele ediyoruz. Ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için biriz, beraberiz” dedi.

EZBER BİZİMLE BOZULDU

CHP Milletvekili Adayı Dr. Işık Özkefeli de , "Millet İttifakı'nın kadınlarını bir araya getirdiği için Birsen Öztürk'e çok teşekkür ediyorum. Cumhur İttifakı'nın ezberi bizimle bozuldu. Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında adalet, demokrasi, barış diye yola çıktık. Baskı ve zulmün sona ereceğini düşünen bir köylü kızıyım. 24 Haziran seçimleri, aydınlık geleceğin habercisi olacak" diye konuştu.

AMACIMIZ KARDEŞLİK

Saadet Partisi Milletvekili Adayı Büşra Genez de amaçlarının kardeşlik duygusunu yaşatmak ve bağların kopmamasını sağlamak olduğunu belirterek, " Siyasette ayrıştıran, değerlerimizden koparan dilin ortadan kalkması, kardeşli, dayanışma duygusunu yaşatmak, bağlarımızın kopmamasını sağlamak için yola çıktık. Hepimizin ortak mücadelesi, dini, milli değerlerimize sahip, hakkın hakim olduğu, insanların huzur ve barış içinde yaşadığı bir Türkiye. Görüşler farklı olsa da kardeşlik temelinde hedefimiz aynı. Birlikte başarılacağına inancımız tam" şeklinde konuştu.

VATAN SEVGİSİ BİRLEŞTİRDİ

CHP Samsun Milletvekili Adayı Arzu Kıyıcı da şunları söyledi: “Bolluk, bereket ayında bu organizasyon için bir araya geldik. Hepimiz vatan sevgisi, ülkemizin ve çocuklarımız geleceği, ülkemizin zor durumdan kurtulması için yola çıktık. Zor günler geçiriyoruz. Halkımız bölündü, ayrıştırıldı. Nefret söylemleri sıradan hale geldi. Ekonomi kötüye gidiyor. Eğitim, bilim, liyakat ortadan kaldırıldı. Adalete olan güven bitirildi. Birliğimiz ayrıştırma politikaları ile bozuldu. Bu adım, halkımızı birleştirme, ötekileşmeme, fikirler ayrı olsa da ortak değerler ve vatan için bir araya gelebilmenin adımı. Bundan sonra Türkiye, geleceğimiz ve çocuklarımızın geleceği için ortak çalışmalarla aydınlık güzel günlere ulaşacağımız ümit ediyorum.”

SIRADAKİ HABER
}