HaberlerKATİD Başkanı Murat Toktaş: 'Erken seçim, geç tatil'

KATİD Başkanı Murat Toktaş: 'Erken seçim, geç tatil'

KATİD Başkanı Murat Toktaş, erken seçim nedeniyle Samsun ve bölgeye düzenlenen gezi ve tatil turlarında yaklaşık yüzde 30 rezervasyon iptali yaşandığını söyledi.

KATİD Başkanı Murat Toktaş: 'Erken seçim, geç tatil'

Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş, 24 Haziran'da yapılması kararlaştırılan erken seçimin tatil sezonunu etkilediğini ifade etti. Toktaş, "Erken seçim nedeniyle Samsun ve bölgeye düzenlenen turlarda yüzde 30 azalma oldu. Seçim nedeniyle ertelenen turlar bütün bölgeyi etkiliyor. Rezervasyonlar iptal edildiği için turlar İstanbul'dan kalkmıyor, Samsun'a ve bölgedeki diğer şehirlere gelmiyor" ifadelerini kullandı. Toktaş, tur şirketleri ve acentelerinin, rezervasyon iptalleri konusunda vatandaşlara gerekli kolaylığı sağladığını da vurguladı.

FARKLI SEÇENEKLER SAĞLANMALI

Toktaş, seçimin ikinci tura kalıp kalmayacağıyla ilgili belirsizlik olduğuna dikkat çekerek, "Seçimler geçtikten sonra hareketlilik olacaktır ama önceki seneler kadar verimli bir tatil dönemi olmayacak gibi gözüküyor. Bölgemizde ve şehrimizde tüketicinin ilgisini çekecek yeni destinasyonlar oluşturmalıyız. Bölgemiz uzun süredir büyük ilgi görüyordu, neredeyse herkes bölgeye gelip gördü. Bu nedenle gezilecek yerleri artırmalıyız ki aynı talebi görelim" şeklinde konuştu.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}