HaberlerYenidoğan'da birliktelik örneği

Yenidoğan'da birliktelik örneği

Samsun İlkadım İlçesi Yenidoğan Mahallesi Sosyal Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen ve binin üzerinde mahallelinin katıldığı iftarda birliktelik örneği sergilendi.

Yenidoğan'da birliktelik örneği

Samsun İlkadım İlçesi Yenidoğan Mahallesi Sosyal Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, mahallelinin dayanışmasıyla organize edilen iftar programının bir yenisini daha gerçekleştirdi. Binin üzerinde vatandaşın aynı sofrada buluştuğu iftarda, adeta birliktelik örneği gösterildi. İftara, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, CHP İlkadım İlçe Başkanı Sayın Fatih Türker, CHP Samsun Milletvekili Adayı Arzu Sabuncu ve mahalle sakinleri katıldı.

ÖZVERİ VAR

İftar programında kısa bir konuşma yapan dernek başkanı Cihan Bozyel, "Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz iftarı mahallemizdeki kadın, erkek ve çocukların büyük özverisi ile gerçekleştiriyoruz. Emeği geçen herkese ve yemeğimizi onurlandıran davetlilerimize teşekkür ederim" dedi.

İMECE USÜLÜ

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ise, iftar yemeklerinin mahalleli kadınlar tarafından yapıldığını belirterek, "Yemekler genç arkadaşlarımız tarafından dağıtılıyor, mahallemizin 10-15 yaş grubu tarafından da servisler açılıyor. Tam bir imece usulü hazırlanan iftar programımızda kendi imkanları ile binlerce mahalleliyi ağırlayan başta dernek başkanı Cihan Bozyel ve emeği geçen herkesi gönülden kutluyorum. Böylesine güzel bir iftara katıldığım içinde ayrıca çok mutluyum" diye konuştu.

TOK'A TEŞEKKÜR

İftarın ardından Başkan Bozyel ve dernek üyeleri İlkadım Belediye Başkakanı Erdoğan Tok’a derneğe katkılarından dolayı plaket hediye etti. İftarda ayrıca Yıldırım Beyazıt Camii İmamı Yusuf Koç, Rasathane Camii Müezzini Mehmet Kahraman, Bilal-i Habeşi Mescidi İmamı Mehmet Oflaz ve Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması'nda Türkiye 2.'si olan Doğukan Korucu tarafından Kuran- ı Kerim Tilaveti sunuldu.

SIRADAKİ HABER
}