HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da şehit yakınlarından mezarlık ziyareti

Samsun'da şehit yakınlarından mezarlık ziyareti - Samsun Haberleri

Samsun Kıranköy Kabristanlığında bulunan Garnizon Şehitliği, şehit aileleri ve vatandaşlarca ziyaret edilerek dua edildi, Kur'an okundu.

Samsun'da şehit yakınlarından mezarlık ziyareti

Geçen yıl Hakkari'nin Çukurca ilçesinde terör örgütü PKK üyelerinin taciz ateşi sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mete Yahşi'nin babası Orhan, annesi Nazmiye, eşi Yasemin ve 4 yaşındaki kızı Miray Yahşi de kabristanlığı ziyaret etti.

Şehit babası Orhan Yahşi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hasret ve özlem yaşadıklarını ancak aynı zamanda huzurlu olduğunu dile getirdi.

Şehitlerin ölmediğini dile getiren Yahşi, "Geçen Ramazan Bayramı'nın birinci günü görüştük, bayramlaştık. Göreve giderken helalleştik. İlk defa helallik istedi. Bayram sabahı şehit olmadan 25 dakika önce konuştuk. 15 kişi gittiler, 12 kişi geldiler. Bundan büyük acı olmaz, Allah'ım kimseye göstermesin. Allah belasını versin bunların." ifadesini kullandı.

Terörle mücadelenin etkin bir şekilde sürdürülmesinden mutlu olduklarını vurgulayan Yahşi, "Bazı siyasetçilerimiz karşı çıkıyor ama uçları onlara dokunduğu için. Terör bitecek, bitti de zaten. Tek sevincimiz o. Bir oğlum iki kızım vardı, bugün istesinler ikisini de gönderirim. Önce kendim giderim, sonra ikisini de gönderirim. Bu bayrağı kimse indiremez." dedi.

Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Piyade Teğmen Ahmet Altunoğlu'nun babası Mehmet, annesi Ayşe Altunoğlu da oğullarının mezarına ziyarette bulundu.

Baba Altunoğlu, evlat acısının tarifinin mümkün olmadığını belirterek, terörle mücadele edildiğini görmekten dolayı yaşadıkları mutluluğu dile getirdi.

Bitlis'te 1993'te şehit olan Teğmen Cemal Tepeli'nin babası Yaşar Tepeli de sık sık oğlunun kabrini ziyaret ettiğini anlatarak, "Bayramlarda ve hemen hemen her hafta iki kez mezarını ziyaret ediyorum. Dua edip görevimi yerine getirip ayrılıyorum." diye konuştu. 

SIRADAKİ HABER
}