HaberlerKocaeli HaberleriKartepe'de coşkulu kent bayramlaşması

Kartepe'de coşkulu kent bayramlaşması - Kocaeli Haberleri

Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen kent bayramlaşması geniş katılım ile gerçekleşti.

Kartepe'de coşkulu kent bayramlaşması

Kartepe Belediyesi tarafından organize edilen kent bayramlaşması Uzunçiftlik Kültür Merkezi'nde ilçe protokolünün katılımıyla gerçekleşti. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez'in ev sahipliğinde gerçekleşen bayramlaşma programına AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, AK Parti ilçe Başkanı Mustafa Kocaman, ilçe Jandarma Komutanı Kadir Kaya, ilçe Emniyet Müdürü Turan Aksoy, Kartepe ilçe Müftüsü Mustafa Nurgün, Kartepe Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Erol Arutan, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve Kartepeli vatandaşlar katıldı.
Kent Bayramlaşmasında, Tüm İslam alemine hayırlı bayramlar dileyen Kartepe Müftüsü Mustafa Nurgün'ün ardından kürsüye gelen Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 'Ramazan Bayramı münasebetiyle bir araya geldik. Bizlerin farklılıkları zenginliktir. Bu milletin mensubu olmaktan dolayı hamd ediyorum. Farklı tercihlerimiz, farklı görüşlerimiz olabilir, ancak bu zenginliktir. Bayramlarda bu farklıkları bir tarafa bırakarak birlik ve beraberlik içerisinde oluyoruz. Ramazan Ayı'nı en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştık. Maalesef biz bayrama sağlıkla kavuşma sevinci yaşarken, diğer tarafta İslam coğrafyasında oluk oluk kanlar akmaktadır. Maalesef Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başka kimse ses çıkarmıyor. Bu durum canımızı daha çok acıtmaktadır. Güçlü ülkemiz, geleceğimiz için canını ortaya koyan şehitlerimiz sayesinde bugün buradayız. Onları asla unutmuyoruz. Gazilerimizden Allah razı olsun, tüm şehitlerimize de Allah rahmet eylesin' dedi.

'Terör örgütlerinin köklerini kurutacağız'
AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ise, '11 Ayın sultanı Ramazan-ı Şerif'i hep birlikte idrak ettik. Farklı düşünceler zenginliğimiz diyerek bir aradayız. Ekmeğimizi, sofralarımızı bölüştük. Ramazan Ayının ilk günlerine Filistin'de yaşanan katliam ile başladık. Urfa'da yaşanan saldırı sonrasında şehitlerimiz vardır. Saldırı PKK sempatizanları tarafından yapıldığı ortaya çıkmıştır. Bu yapılanlar onların yanlarına kalmayacaktır. Kim hangi oyunu kurarsa kursun, bu millet gereken cezayı vermiştir yine verecektir. Bütün terör örgütleriyle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Terör örgütlerinin köklerini kurutacağız. Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın önderliğinde bunların sonunu getireceğiz. Kimse bizim kardeşliğimizi bozamaz. Gereken yapılmaktadır bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Küresel bir güç olarak yükselmeye devam edeceğiz bundan kimse bizi geri döndüremez' ifadelerini kullandı. Konuşmalar sonrasında, protokol ve vatandaşların uzun kuyruklar halinde bayramlaşması ve bir dahaki bayramda tekrar sağlıkla bulaşmak temennileri ile tören sona erdi.

SIRADAKİ HABER
}