HaberlerSamsun HaberleriSamsun sporda marka

Samsun sporda marka - Samsun Haberleri

Spor kenti olarak tanınan Samsun'a 2010-2018 yılları arasında Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı tarafından toplam 582 Milyon 13 bin TL dev yatırım yapıldı. İl Müdürü Karayılmaz, 'Samsun yatırımlarla Türkiye'de önemli bir yere sahip oldu'dedi

Samsun sporda marka

SPOR KENTİ SAMSUN

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, Samsun'a 8 yılda dev yatırım yapıldığını söyledi. Sporda öncü haline gelen Samsun iline en büyük spor yatırımı ise 33 bin 919 kişilik seyirci kapasitesiyle Samsun 19 Mayıs Stadyum'u 145 milyon TL ile birinci sırada yer aldı. 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat oyunlarına ev sahipliği yapan Samsun, Olimpik Yüzme Havuzu ile ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapıyor. Bu yıl faaliyete giren 7 milyon 300 bin TL'ye tamamlanan Sporcu Fabrikası ise birçok kategoride milli sporcuların yetişmesinde önemli rol oynuyor. Karadeniz Bölgesi'nde 15 Milyon 750 Bin TL'lik yatırım ile dikkat çeken İlkadım Atletizm Pisti'de Samsunlu atletlerin yetişmesinde büyük pay sahibi konumunda.

HEPSİ HALKIN HİZMETİNDE

Samsun'un bütün ileçelerinde yer alan spor salonları sporcu yetişmesinde büyük rol sahibi olarak yer alıyor. Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu 8 Milyon 500 bin TL'lik yatırım ile hizmet veriyor. Samsun'da bir çok önemli karşılaşmaya ev sahipliği yapan Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu da 27 milyonluk yatırım değeri ile dikkat çekiyor. Türkiye'nin en büyük Avrupa’nın ise üçüncü en büyük yatırımı olarak İlkadım Bowling Salonu 16 Milyon TL yatırım değeri ile hizmet vermeye devam ediyor. İlkadım Okçuluk Tesisi‘ne 13 Milyon 85 Bin TL değerinde yatırım yapılırken Karadeniz Bölgesinin en büyük Buz Sporları Salonu 17 Milyon 500 Bin TL değerinde yatırım ile bu yıl hizmete girdi. Binlerce genç sporcunun doğa ve denizle buluştuğu 19 Mayıs Dereköy Gençlik Kampı 6 Milyon 750 Bin TL'lik yatırım ile halkın hizmetine sunuldu.

Mustafa CİVELEK

SIRADAKİ HABER
}