HaberlerSamsun HaberleriSamsun Teknopark'tan bir başarı daha

Samsun Teknopark'tan bir başarı daha - Samsun Haberleri

Samsun Teknopark, 2018 ilk döneminde açılan '1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı 1. Aşama Uygulayıcı Kuruluş' çağrısına yaptığı başvurunun olumlu sonuçlanmasıyla, yılın ikinci yarısında açılacak Bireysel Genç Girişimci BİGG çağrısında 1. aşama süreçlerini yürütecek arayüz kuruluşları arasındaki yerini aldı.

Samsun Teknopark'tan bir başarı daha

Samsun Teknopark BİGG çağrısı kapsamında; girişimcilerin iş fikirlerini ve başvurularını değerlendirecek, uygun bulunan iş fikirlerini ön kuluçkaya alarak iş fikri doğrulama süreçlerinden geçirecek ve iş planlarının hazırlanmasında girişimcilere destek olacak.

2018 VERİMLİ GEÇİYOR

Samsun Teknopark ve OMÜ Teknoloji Transfer Ofisi (TTO); 2018 yılının ilk günlerinde 'TÜBİTAK 1601 Yenilik Ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı' için hazırlanan 'Teknoloji Transfer Ofislerine Yönelik Hazırlık, Başlangıç ve Kapasite Artırımı Sağlanması ve Uygulanması' projesinin desteklendiğini duyurmuş ve iki buçuk yıllığına 1 milyon 750 bin TL destek almıştı. Samsun Teknopark ayrıca mayıs ayında katıldığı 6. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi'nde ise 'En İyi Gelişme Gösteren TGB'ler' (Teknoloji Geliştirme Bölgeleri) kategorisinde üçüncülük ödülü kazanarak başarılarına yenisini eklemişti.

16 MİLYON TL HİBE

OMÜ-TTO ve Samsun Teknopark'ın sinerjisi sanayiye yansıyor
OMÜ-TTO ve Samsun Teknopark proje hazırlama konusundaki bilgi ve tecrübesini, bölge kalkınması için önem arz eden Medikal Sanayi İnovasyon Kümesi (MEDİKÜM) Derneği için hazırlanan ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 16 milyon TL hibe alan proje ile de gösterdi. Bölgenin çeşitli kurum ve kuruluşlarına yönelik proje hazırlama ve girişimcilik alanlarındaki eğitim ve desteklerini devam ettiren OMÜ-TTO; bir taraftan üniversite-sanayi iş birlikleri kurarken öte yandan yeni projelerin bölgeye kazandırılması konusunda da önemli rol oynuyor.

Bu başarıların ve projelerin ardından 'BİGG Uygulayıcı Kuruluşu' olan Samsun Teknopark, ilerleyen süreçte girişimcilik, inovasyon ve teknoloji konularında bölgenin lider kuruluşu olmaya aday bir profil sergiliyor.

SIRADAKİ HABER
}