HaberlerSamsun Haberleri Samsun'da seçim için 4 bin personel görevli

Samsun'da seçim için 4 bin personel görevli - Samsun Haberleri

Vali Osman Kaymak, 24 Haziran seçimlerinde 4 bin 55 güvenlik personelinin görev yapacağını belirtti.

 Samsun'da seçim için 4 bin personel görevli

24 Haziran seçimleri için Samsun’da seçim güvenlik toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Vali Osman Kaymak, seçiminin sorunsuz geçmesi için tüm tedbirleri aldıklarını belirtti.

BAZI YERLER KAPALI OLACAK

Vali Kaymak, 24 Haziran 2018 Pazar günü 08.00-17.00 saatleri arasında yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde 959 bin 359 seçmenin, 3 bin 262 sandıkta oy kullanacağını dile getirdi. Kaymak, “Seçim güvenliğini sağlamak üzere 3 bin 31 polis ve bin 24 jandarma olmak üzere toplam 4 bin 55 güvenlik personeli görev yapacak. 298 sayılı Kanunun 79’uncu maddesi uyarınca; oy kullanma süresince ildeki bütün umumi eğlence yerlerinin oy verme süresince kapalı tutulması, ne suretle olursa olsun alkollü içki satılması, içkili yerlerle umuma açık her çeşit alkollü içki verilmesi ve içilmesi ilgili kanun gereği yasaklanmıştır. Oy verme günü, emniyet ve asayişi korumakla görevli personel dışında ruhsatlı dahi olsa hiç kimse silah taşıyamayacak” şeklinde konuştu.

22 SEYYAR SANDIK VAR

Vali Kaymak, “Yüksek Seçim Kurulu Kararı gereğince; seyyar sandıkta oy kullanabilmeleri için hastalığı ve engeli sebebiyle yatağa bağımlı olan seçmenlerin yakınları tarafından ilçe seçim kurulu başkanlıklarına gönderilmek üzere muhtarlıklarda engelli beyan formları dolduran 231 vatandaşımızın, 22 seyyar sandıkta oy kullanmalarının sağlanması için her türlü tedbir alındı. Seçimlerin, ilimizde sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere Valilikte Vali Yardımcısı Başkanlığında ‘Seçim Harekât Merkezi’ oluşturuldu. Sorun yaşayan vatandaşlarımız belirtilen yerlerden yardım alabilecekler. Valilik, kaymakamlıklar, emniyet ve jandarma teşkilatı 24 saat görevde olacak” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}