HaberlerSamsun Gençlik Festivali'ne rekor katılım

Samsun Gençlik Festivali'ne rekor katılım

Milyon Yapım tarafından Umut Kuzey öncülüğünde bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Samsun Gençlik Festivali, dört günlük eğlence dolu bir müzik şöleninin ardından sona erdi.

Samsun Gençlik Festivali'ne rekor katılım

Karadeniz’in en büyük festivali olma özelliği taşıyan ve bölgenin dört bir yanından Samsun'a gelen müzikseverlerle dolup taşan etkinliğe bu sene toplam 75 bin müziksever akın etti.

SEYİRCİLERE SÜRPRİZ

Festivalin son gününde sırasıyla Çamur, Samida, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Umut Kuzey, Sagopa Kajmer, Manga ve Şebnem Ferah sahne aldı. 12 yıl sonra yepyeni albümleri Bünye Meselesi ile sıkı bir geri dönüş yapan Çamur’un açılışını yaptığı son gün hemen ardından üç kız kardeşten oluşan Samida renkli performansıyla beğeni topladı. Hemen ardından sahneyi devralan ve son albümleri Akustik Travma ile de büyük bir başarı yakalayan Yüzyüzeyken Konuşuruz şarkılarını alanı dolduran gençlerle hep bir ağızdan söyledi. Sahne sırası aynı zamanda festivalin organizatörü Umut Kuzey’e geldiğinde ise seyircileri bir sürpriz bekliyordu. Sahnesine Ebru Keskin adlı genç şarkıcıyı konuk eden Kuzey “Yaralı Gönül” şarkısında düet yaptı.

DAKİKALARCA ALKIŞLANDI

Dansçıların performansları da renkli görüntülere sahne oldu. Ardından sahne alan Sagopa Kajmer hayranlarından büyük bir ilgi gördü ve şarkılarına eşlik ettiler. Sahne sırası Manga’ya geldiğinde ise grup yine her zamanki yüksek enerjili ve sıkı performanslarından birini sergiledi. Samsun Gençlik Festivali’ni kapanışını ise Türk rock müziğinin kraliçesi Şebnem Ferah yaptı. Geçmişten günümüze hit şarkılarını seslendiren sanatçı performansıyla dakikalarca alkışlandı. Başta Samsun olmak üzere, Karadeniz Bölgesi’nde yaşayan tüm müzikseverleri; yüzde 100 müzik ve eğlence ile ağırlayan, Red Bull desteğiyle gerçekleşen  Samsun Gençlik Festivali, Kral Pop TV ve Türkiye’nin yeni gençlik kanalı Milyon Tv ekranlarından da yayınlandı.

SIRADAKİ HABER
}