HaberlerSamsun HaberleriEmeklilik hayalini yere düşürdü! Hırsızlık anı kamerada

Emeklilik hayalini yere düşürdü! Hırsızlık anı kamerada - Samsun Haberleri

Samsun'da bir vatandaşın emekli olmak için biriktirdiği 27 bin 200 liranın bulunduğu zarfın sokakta düşürülmesi ve bir kişinin zarfı alması, güvenlik kamerasına yansıdı.

Emeklilik hayalini yere düşürdü! Hırsızlık anı kamerada

Samsun'un İlkadım İlçesi'nde 57 yaşındaki Muhammet Yıldırım'ın emekli olmak için biriktirdiği 27 bin 200 lira, eşi tarafından yanlışlıkla yere düşürüldü. Yere düşen çanta, kimliği belirsiz bir hırsız tarafından yerden alınırken, güvenlik kamerası o anları saniye saniye kaydetti.

Hayalini geri kazandı

Cedit Mahallesi'nde meydana gelen olayda, 57 yaşındaki Muhammet Yıldırım, emeklilik işlemleri için yatırmayı planladığı 27 bin 200 lirayı bir zarfa, zarfı da otomobiline koydu.

Aile sağlığı merkezine gitmek üzere bindikleri otomobilde paranın bulunduğu zarfı gören eşi Fatma Yıldırım, zarfı kucağına aldı. Aile sağlığı merkezine gelince araçtan inen Fatma Yıldırım, bu sırada kucağında olduğunu unuttuğu zarfı düşürdü.

Zarfı bulamayan Muhammet Yıldırım, aile sağlığı merkezinin çevresinde araştırma yaptı.

Buradaki bir eczanenin güvenlik kamerasını inceleyen Yıldırım, eşinin kucağından düşmesinden bir süre sonra gelen bir kişinin zarfı alıp gittiğini gördü.

Muhammet Yıldırım, polise giderek şikayetçi oldu.

Polis ekipleri, kimliği henüz belirlenemeyen kişinin yakalanması için çalışma başlattı.

Muhammet Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, zarfın içindeki parayla emekli olacağını söyledi.

Paranın 15 bin 200 lirasını patronunun verdiğini, 14 bin lira da oğlunun kredi çektiğini belirten Yıldırım, "Sabah parayı yatırmaya gidiyordum. Hanım, 'Benim iğnem var, sağlık ocağına getir' dedi. Arabaya bindik, para arabadaydı. Eşim, 'Buraya para bırakılır mı?' dedi, aldı eteğine koydu. İnerken de unuttu, düşürdü. Liman Kavşağı'na gittim, baktım para yok. Hanım çantasında unuttu diye düşündüm. Geri döndüm, 'Hanım bana parayı versene' dedim. 'Bende yok ki arabada' dedi. Zarfta 27 bin 200 lira vardı."

Parayı alan kişinin getirmesini isteyen Yıldırım, "Yıllardır çoluk çocuğumu okutmak için Bağ-Kur'umu ödeyemedim. Acıları onun için çekiyorum. Her şeyde Allah'ın hikmeti var. Haram param yok. Ben 24 saat direksiyon sallıyorum, bu parayı kazanıyorum." ifadesini kullandı.

Fatma Yıldırım da alan kişinin vicdanını dinleyip paraya getirmesini istedi.

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}